Արա Աբրահամյանը մտադիր է նպաստել ընդդիմության համախմբմանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանը հայտարարել է, որ նպաստելու է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի դեմ հանդես եկող քաղաքական ուժերի միավորմանը Հայաստանում 2026 թվականի խորհրդարանական ընտրություններում:
«Գալիք ընտրություններին մասնակցելու մտադրություն չունեմ, բայց կօգտագործեմ իմ բոլոր հնարավորությունները՝ օգնելու առողջ ուժերի միավորմանը, որոնք ի զորու են հետևողականորեն և հայրենասիրությամբ օգտագործել առկա տնտեսական և մարդկային ներուժը, այդ թվում՝ սփյուռքինը, Հայաստանը վերածնելու համար», - ասել է նա ՏԱՍՍ գործակալությանը:
«Վերջին յոթ տարիների պատմությունը վկայում է, թե ինչպես Փաշինյանը՝ մանիպուլացնելով տրամադրություններով, իրեն հավատացած մարդկանց դարձրել է այն խաբեության և ազգային ողբերգության ակամա մասնակիցներ, որի ականատեսն ենք այսօր», - հայտարարել է Աբրահամյանը:

Ереван /Медиамакс/. Президент Союза армян России Ара Абрамян заявил, что будет способствовать объединению выступающих против премьер-министра Никола Пашиняна политических сил в Армении на парламентских выборах в 2026 году.
«Не собираясь принимать участия в предстоящих выборах, я тем не менее использую все свои возможности, чтобы помочь объединению здоровых сил, способных последовательно и с любовью к Родине использовать имеющийся экономический и человеческий потенциал, в том числе диаспоры, чтобы возродить Армению», - сказал он агентству ТАСС.
«История последних семи лет - печальное свидетельство того, как Пашинян, манипулируя настроениями, сделал поверивших ему людей невольными соучастниками того обмана и той национальной трагедии, которую мы сегодня наблюдаем», - заявил Абрамян.