Փաշինյանն անդրադարձել է արտաքին առաջնահերթություններին եւ մարտահրավերներին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եւ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպել են օտարերկրյա պետություններում ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարներին:
Կառավարությունից հայտնել են, որ Նիկոլ Փաշինյանը դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների տարեկան աշխատաժողովին հանդես է եկել ելույթով՝ կարեւորելով նրանց  առանցքային դերն ու նշանակությունը։ Նա անդրադարձել է նաեւ ՀՀ արտաքին քաղաքականության առաջնահերթություններին եւ մարտահրավերներին:
Վարչապետի ելույթին հաջորդել են արտաքին քաղաքականության օրակարգային հարցերի շուրջ քննարկումներ՝ առկա հիմնախնդիրների եւ դրանց լուծման հնարավորությունների վերաբերյալ:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and President Vahagn Khachaturyan met with the heads of Armenia’s diplomatic missions in foreign countries.
Government’s press office reported that at the annual meeting, Nikol Pashinyan delivered remarks, highlighting the key role and importance of diplomatic missions. He also referred to the priorities and challenges of Armenia’s foreign policy.
The Prime Minister’s speech was followed by discussions on foreign policy agenda issues, the existing problems and ways for their solution.