Փաշինյանն անդրադարձել է արտաքին առաջնահերթություններին եւ մարտահրավերներին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եւ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպել են օտարերկրյա պետություններում ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարներին:
Կառավարությունից հայտնել են, որ Նիկոլ Փաշինյանը դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների տարեկան աշխատաժողովին հանդես է եկել ելույթով՝ կարեւորելով նրանց  առանցքային դերն ու նշանակությունը։ Նա անդրադարձել է նաեւ ՀՀ արտաքին քաղաքականության առաջնահերթություններին եւ մարտահրավերներին:
Վարչապետի ելույթին հաջորդել են արտաքին քաղաքականության օրակարգային հարցերի շուրջ քննարկումներ՝ առկա հիմնախնդիրների եւ դրանց լուծման հնարավորությունների վերաբերյալ:

Пашинян коснулся внешних приоритетов и вызовов - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Никол Пашинян и президент Ваагн Хачатурян встретились с главами дипломатических миссий Армении в зарубежных странах.
Как сообщили в пресс-службе правительства, Никол Пашинян выступил на встрече с речью, подчеркнув ключевую роль и значение дипломатических миссий. Он также коснулся приоритетов и задач внешней политики Армении.
За выступлением премьер-министра последовало обсуждение вопросов внешнеполитической повестки, существующих проблем и возможностей их решения.