Օգոստոսի 8-ին Մոսկվայում կկայանա Սերժ Սարգսյանի եւ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը
Ինչպես հաղորդում է Կրեմլի պաշտոնական կայքը, օգոստոսի 8-ին Մոսկվայում կկայանա Սերժ Սարգսյանի եւ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը:
Հանդիպման ընթացքում երկու երկրների ղեկավարները կքննարկեն քաղաքական, տնտեսական, հումանիտար ոլորտներում երկկողմ համագործակցության առանցքային հարցեր:
Հանդիպման ընթացքում նախատեսվում է քննարկել Հայաստանի եւ Ռուսաստանի փոխգործակցության հարցը եվրասիական գործընթացներում, մասնավորապես, ԱՊՀ եւ ՀԱՊԿ շրջանակներում, ինչպես նաեւ տարածաշրջանային, միջազգային օրակարգի խնդիրներ, իրավիճակը Հարավային Կովկասում:
2012թ. հունվար-մայիս ամիսներին Հայաստանում ռուսաստանյան ներդրումների ընդհանուր ծավալը գերազանցել է $‌2.8 մլրդ-ը, երկկողմ առեւտրաշրջանառությունը կազմել է $‌434.8 մլն:

Ереван/Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян в ближайшие дни направится с рабочим визитом в Москву.
Как сообщает Медиамакс со ссылкой на официальный сайт Кремля, 8 августа в Москве Серж Саргсян встретится с президентом РФ Владимиром Путиным.
В ходе беседы лидеры обсудят ключевые вопросы двустороннего сотрудничества в политической, гуманитарной и торгово-экономической сферах.
Кроме того, на встрече предполагается рассмотреть проблему взаимодействия России и Армении в рамках евразийских интеграционных процессов, в частности, в СНГ и ОДКБ, а также актуальные темы международной и региональной повестки дня, в том числе ситуацию на Южном Кавказе.
В январе-мае 2012г. накопленный объем российских капиталовложений в Армении превысил $2,8 млрд., двусторонний товарооборот составил $434,8 млн.