Օգոստոսի 8-ին Մոսկվայում կկայանա Սերժ Սարգսյանի եւ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը
Ինչպես հաղորդում է Կրեմլի պաշտոնական կայքը, օգոստոսի 8-ին Մոսկվայում կկայանա Սերժ Սարգսյանի եւ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը:
Հանդիպման ընթացքում երկու երկրների ղեկավարները կքննարկեն քաղաքական, տնտեսական, հումանիտար ոլորտներում երկկողմ համագործակցության առանցքային հարցեր:
Հանդիպման ընթացքում նախատեսվում է քննարկել Հայաստանի եւ Ռուսաստանի փոխգործակցության հարցը եվրասիական գործընթացներում, մասնավորապես, ԱՊՀ եւ ՀԱՊԿ շրջանակներում, ինչպես նաեւ տարածաշրջանային, միջազգային օրակարգի խնդիրներ, իրավիճակը Հարավային Կովկասում:
2012թ. հունվար-մայիս ամիսներին Հայաստանում ռուսաստանյան ներդրումների ընդհանուր ծավալը գերազանցել է $‌2.8 մլրդ-ը, երկկողմ առեւտրաշրջանառությունը կազմել է $‌434.8 մլն:

Serzh Sargsyan to meet with Vladimir Putin in Moscow on August 8
Serzh Sargsyan will meet with Russian President Vladimir Putin in Moscow on August 8, Mediamax reports quoting the official site of Kremlin.
The leaders will discuss key issues of bilateral cooperation in political, humanitarian and trade-economic spheres during the meeting.
Besides, the meeting is also expected to focus on the problem of Russia-Armenia interaction within Eurasian integration processes, particularly in the CIS and CSTO as well as urgent issues of international and regional agenda including the situation in the South Caucasus.
In January-May 2012, the accumulated volume of the Russian capital investments in Armenia exceeded USD 2.8mln and the bilateral turnover made USD 434.8mln.