«ԵՄ առաքելությունը կնպաստի խաղաղության հաստատմանը» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն այսօր ասել է, որ ԵՄ նոր քաղաքացիական մշտադիտարկման առաքելությունը կնպաստի տարածաշրջանում կայունության եւ խաղաղության հաստատմանը:
Այս մասին նա ասել է ԵՄ արտաքին գործողությունների ծառայության քաղաքացիական գործողությունների հրամանատար Ստեֆանո Տոմատի գլխավորած պատվիրակության հետ հանդիպմանը:
ԱԽ գրասենյակից հայտնել են, որ Ստեֆանո Տոմատը շնորհակալություն է հայտնել հայկական կողմին ԵՄ քաղաքացիական առաքելությանը ցուցաբերած աջակցության համար եւ ներկայացրել  Հայաստանում իրենց կողմից իրականացվելիք աշխատանքները:

«Миссия ЕС будет способствовать установлению мира» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян заявил сегодня, что новая гражданская наблюдательная миссия ЕС будет способствовать установлению стабильности и мира в регионе.
Об этом он сказал на встрече с делегацией во главе командующим гражданскими операциями Службы внешних связей ЕС Стефано Томатом.
Пресс-служба Совета безопасности сообщила, что Стефано Томат поблагодарил армянскую сторону за поддержку гражданской миссии ЕС и представил работы, которые будут проведены ими в Армении.