«ԵՄ առաքելությունը կնպաստի խաղաղության հաստատմանը» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն այսօր ասել է, որ ԵՄ նոր քաղաքացիական մշտադիտարկման առաքելությունը կնպաստի տարածաշրջանում կայունության եւ խաղաղության հաստատմանը:
Այս մասին նա ասել է ԵՄ արտաքին գործողությունների ծառայության քաղաքացիական գործողությունների հրամանատար Ստեֆանո Տոմատի գլխավորած պատվիրակության հետ հանդիպմանը:
ԱԽ գրասենյակից հայտնել են, որ Ստեֆանո Տոմատը շնորհակալություն է հայտնել հայկական կողմին ԵՄ քաղաքացիական առաքելությանը ցուցաբերած աջակցության համար եւ ներկայացրել  Հայաստանում իրենց կողմից իրականացվելիք աշխատանքները:

“EU mission to contribute to establishment of peace” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan said today that the new EU civilian monitoring mission will contribute to the establishment of stability and peace in the region.
He said this at the meeting with the delegation led by Stefano Tomat, the EEAS Civilian Operation Commander.
Armenian Security Council press office reported that during the meeting Stefano Tomat thanked the Armenian side for the support to the EU civilian mission and presented the works they will carry out in Armenia.