Կայացել է Փաշինյանի եւ Պուտինի հանդիպումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Նոյեմբերի 23-ի երեկոյան, Երեւանում անցկացված ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի նիստից հետո տեղի է ունեցել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը:
Բացման խոսքում Նիկոլ Փաշինյանը, մասնավորապես, նշել է.
«Մենք այսօր արդեն քննարկել ենք եւ կքննարկենք տարածաշրջանային բնույթի հարցեր, տարածաշրջանային անվտանգության հարցեր: ՀԱԽ նիստում ես խոսեցի եռակողմ հայտարարություններով ձեռք բերված պայմանավորվածությունների պահպանման մասին, որոնք մենք Ձեր օգնությամբ եւ միջնորդությամբ ընդունել ենք Ադրբեջանի նախագահի հետ»:
Իր հերթին Վլադիմիր Պուտինը նշել է.
«Մեր երկկողմ հարաբերությունները, որոնք, անկասկած, համարվում են դաշնակցային, ունեն խորը հին արմատներ, հաճախ նաեւ անհրաժեշտություն չկա մտնել պատմության մեջ, մեզ համար առանց այդ էլ պարզ է ինչ է դա, ինչպիսի նշանակություն այն ունի մեր երկկողմ հարաբերությունների համար»:

В Ереване состоялась встреча Пашиняна и Путина - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Вечером 23 ноября, после заседания Совета коллективной безопасности ОДКБ в Ереване состоялась встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента России Владимира Путина.
В начале встречи Никол Пашинян, в частности, отметил:
«Мы сегодня уже обсудили и обсудим вопросы регионального характера, вопросы региональной безопасности. Есть много вопросов, и об этом я тоже говорил в течение заседания СКБ – о соблюдении трёхсторонних договорённостей, заявлений, которые мы приняли с президентом Азербайджана с Вашей помощью и при Вашем посредничестве. Это очень важные вопросы, которые мы должны обсудить».
Владимир Путин, в частности, отметил:
«Наши двусторонние отношения, безусловно, являются союзническими, имеют древние, глубокие корни, сейчас даже нет необходимости вдаваться в эту историю – для нас и так ясно, что это такое, какое это имеет значение для наших двусторонних отношений».