Ալիեւն ասել է, որ սպասում է Պուտինի պատասխանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն այսօր ասել է, որ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ քննարկել է տեղեկատվությունը Շուշիում «Իսկանդեր-Մ» հրթիռի բեկորների հայտնաբերման վերաբերյալ:
«Ես այդ հարցը տվեցի Վլադիմիր Պուտինի հետ զրույցում, որը տեղի էր ունեցել ապրիլի 1-ին: Ադրբեջանի ժողովուրդը պետք է իմանա պատասխանը: Արդեն անցել է շուրջ երկու շաբաթ», - ասել է Ալիեւը Բաքվում ընթացող կոնֆերանսում:
Ինչպես հայտնում է ՏԱՍՍ-ը, նա նշել է, որ ապրիլի 4-ին Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը պաշտոնական հարցում է ուղարկել ՌԴ գործընկերներին:
«Մենք տրամադրել ենք լուսանկարներ, տեսանյութեր եւ այլ նյութեր եւ հարց ենք ուղղել. ինչ՞ հրթիռներ են դրանք եւ ի՞նչ է տեղի ունեցել: Արդեն անցել է 9 օր, սակայն պատասխան չկա», - հավելել է Ալիեւը:

Алиев заявил, что ждет ответа от Путина - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил сегодня, что обсуждал с президентом России Владимиром Путиным информацию об обнаружении в Шуши обломков ракет «Искандер-М".
«Я задал этот вопрос в разговоре с Владимиром Путиным, который состоялся 1 апреля. Народ Азербайджана должен знать ответ. Прошло уже около двух недель», - сказал Алиев на пресс-конференции в Баку.
Как сообщает ТАСС, он также сообщил, что 4 апреля минобороны Азербайджана направило российским коллегам официальный запрос.
«Мы предоставили фото, видео и другие материалы, и задали вопрос: что это за ракеты, и что произошло. Прошло уже девять дней, но ответа нет», - добавил Алиев.