Ալիեւն ասել է, որ սպասում է Պուտինի պատասխանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն այսօր ասել է, որ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ քննարկել է տեղեկատվությունը Շուշիում «Իսկանդեր-Մ» հրթիռի բեկորների հայտնաբերման վերաբերյալ:
«Ես այդ հարցը տվեցի Վլադիմիր Պուտինի հետ զրույցում, որը տեղի էր ունեցել ապրիլի 1-ին: Ադրբեջանի ժողովուրդը պետք է իմանա պատասխանը: Արդեն անցել է շուրջ երկու շաբաթ», - ասել է Ալիեւը Բաքվում ընթացող կոնֆերանսում:
Ինչպես հայտնում է ՏԱՍՍ-ը, նա նշել է, որ ապրիլի 4-ին Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը պաշտոնական հարցում է ուղարկել ՌԴ գործընկերներին:
«Մենք տրամադրել ենք լուսանկարներ, տեսանյութեր եւ այլ նյութեր եւ հարց ենք ուղղել. ինչ՞ հրթիռներ են դրանք եւ ի՞նչ է տեղի ունեցել: Արդեն անցել է 9 օր, սակայն պատասխան չկա», - հավելել է Ալիեւը:

Aliyev says he is waiting for Putin’s response - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. President of Azerbaijan Ilham Aliyev today has stated he discussed with Russian President Vladimir Putin the discovery of remnants of Iskander-M missiles in Shushi.
“I addressed this question to Vladimir Putin on April 1. The people of Azerbaijan should have the answer. Over two weeks have passed,” he said at a press conference in Baku.
TASS reports Aliyev has said that Azerbaijan’s Defense Ministry sent an official inquiry to Russian colleagues.
“We submitted photo, video and other materials, and we asked what kind of missiles those were and what happened. Nine days later, we have no response,” added Aliyev.