Խոսնակ. Վարչապետին «Իսկանդեր»-ի վերաբերյալ ճիշտ չեն զեկուցել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի խոսնակ Մանե Գեւորգյանն այսօր ասել է, որ վարչապետին «Իսկանդեր»-ի վերաբերյալ ճիշտ չեն զեկուցել:
Նա նշել է, որ Հայաստանի վարչապետը եւ Ռուսաստանի նախագահը վերջերս կայացած հեռախոսազրույցի ընթացքում ի թիվս այլ հարցերի քննարկել են նաեւ Հայաստանի կողմից «Իսկանդեր» համակարգի կիրառման վերաբերյալ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունը:
«Վարչապետն առկա փաստերի եւ տվյալների համադրության արդյունքում եկել է եզրակացության, որ իրեն այս իրավիճակի առնչությամբ ճիշտ չի զեկուցվել:
Վարչապետի հայտարարությունը ոչ մի կապ չունի ռազմական եւ ռազմաարդյունաբերական համագործակցության ոլորտում հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների բովանդակության ու որակի հետ:
Կասկած չի հարուցում եւ այն հանգամանքը, որ ռուսական զենքը լավագույններից է աշխարհում: Հայաստանը շարունակում է սերտ համագործակցությունը Ռուսաստանի հետ ռազմական արդյունաբերության եւ բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտներում եւ մտադիր է քայլեր ձեռնարկել այն էլ ավելի խորացնելու ուղղությամբ»,- «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասել է Մանե Գեւորգյանը:

Ереван /Медиамакс/. Пресс-секретарь премьер-министра Армении Мане Геворгян заявила сегодня, что Николу Пашиняну неверно доложили об «Искандере».
Она отметила, что в ходе недавнего телефонного разговора премьер-министр Армении и президент России Владимир Путин обсудили также заявление Никола Пашиняна об использовании Арменией ракетной системы «Искандер».
«В результате обобщения имеющихся фактов и данных премьер-министр пришел к выводу, что ему не доложили о ситуации должным образом.
Заявление премьер-министра Армении не имеет ничего общего с содержанием и качеством армяно-российских союзнических отношений в сфере военного и военно-промышленного сотрудничества.
Не вызывает сомнений и тот факт, что российское оружие - одно из лучших в мире. Армения продолжает тесное сотрудничество с Россией в области военной промышленности и высоких технологий и намерена предпринять шаги для его дальнейшего углубления», - сказала Мане Геворгян в беседе с «Арменпресс».