Խոսնակ. Վարչապետին «Իսկանդեր»-ի վերաբերյալ ճիշտ չեն զեկուցել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի խոսնակ Մանե Գեւորգյանն այսօր ասել է, որ վարչապետին «Իսկանդեր»-ի վերաբերյալ ճիշտ չեն զեկուցել:
Նա նշել է, որ Հայաստանի վարչապետը եւ Ռուսաստանի նախագահը վերջերս կայացած հեռախոսազրույցի ընթացքում ի թիվս այլ հարցերի քննարկել են նաեւ Հայաստանի կողմից «Իսկանդեր» համակարգի կիրառման վերաբերյալ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունը:
«Վարչապետն առկա փաստերի եւ տվյալների համադրության արդյունքում եկել է եզրակացության, որ իրեն այս իրավիճակի առնչությամբ ճիշտ չի զեկուցվել:
Վարչապետի հայտարարությունը ոչ մի կապ չունի ռազմական եւ ռազմաարդյունաբերական համագործակցության ոլորտում հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների բովանդակության ու որակի հետ:
Կասկած չի հարուցում եւ այն հանգամանքը, որ ռուսական զենքը լավագույններից է աշխարհում: Հայաստանը շարունակում է սերտ համագործակցությունը Ռուսաստանի հետ ռազմական արդյունաբերության եւ բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտներում եւ մտադիր է քայլեր ձեռնարկել այն էլ ավելի խորացնելու ուղղությամբ»,- «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասել է Մանե Գեւորգյանը:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister’s Spokesperson Mane Gevorgyan today has said that the Prime Minister received incorrect reports about the use of Iskander.
She has noted that during the recent phone conversation, Prime Minister Nikol Pashinyan and Russian President Vladimir Putin discussed Pashinyan’s remarks about Iskander among other topics.
“Upon hearing the facts and comparing data, the Prime Minister has concluded that he was provided incorrect reports.
The Prime Minister’s remarks have no connection with the substance and quality of Armenian-Russian allied relations in the field of cooperation in defense and military industry.
It is beyond doubt that Russian weapons are among the best in the world. Armenia continues close cooperation with Russia in military industry and high tech, and we intend to make efforts toward further strengthening of this collaboration,” Mane Gevorgyan has told Armenpress.