Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն այսօր ասել է, որ Հարավային Կովկասում Մոսկվայի եւ Անկարայի դիրքորոշումները չեն համընկնում:
Այսօր ելույթ ունենալով «Վալդայ» քաղաքագիտական ակումբի հանդիպմանը, Ռուսաստանի նախագահն ասել է.
«Հարավային Կովկասում տիրող իրավիճակի վերաբերյալ մեր դիրքորոշումները չեն համընկնում, քանի որ մենք կարծում ենք, որ, ի վերջո, անհրաժեշտ է այսպիսի վիճահարույց հարցերը լուծել ոչ թե ուժի եւ զենքի միջոցով, այլ բանակցային սեղանի շուրջ: Իհարկե, կարելի է ասել, որ բանակցությունները շարունակվում են 30 տարի, բայց արդյունք չկա: Սակայն իմ կարծիքով, դա չի նշանակում, որ պետք է սկսել կրակել»:
«Մենք պետք է համառորեն աշխատենք բոլորի հետ, համբերատար լինենք, ինչը մենք անում ենք, եւ բոլորին ապացուցենք, որ մեր դիրքորոշումը ճիշտ է, եւ մենք կպաշտպանենք այն: Իսկ որտեղ մեր դիրքորոշումներն ու մոտեցումները չեն համընկնում, պետք է փոխզիջում փնտրել», - հավելել է Պուտինը:

Yerevan /Mediamax/. Russian President Vladimir Putin stated today that positions of Moscow and Ankara in the South Caucasus do not coincide.
Addressing the session of “Valdai” Club today, Vladimir Putin said:
“Our positions on the situation in the South Caucasus don’t coincide, because we believe that, after all, controversial issues of this kind should be resolved not by force, not with the help of weapons, but at the negotiating table, Yes, of course, we can say that negotiations have been going on for 30 years with no result. This, I think, doesn’t mean guns must be fired.”
“We must persistently work with everyone, be patient, which we are doing, and prove to everyone that our position is correct, and we will defend it. And where our positions and our approaches do not coincide, a compromise must be sought,” Putin added.