Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է՝ միջազգային հանրությունը հստակ արձանագրել է, որ ադրբեջանաթուրքական տանդեմը Արցախի ու Հայաստանի դեմ կռվում է վարձկան-ահաբեկիչների օգնությամբ։
«Այսպիսով՝ արցախյան առաջնագիծը դառնում է քաղաքակրթական առաջնագիծ։ Արցախը կռվում է միջազգային ահաբեկչության դեմ, որի թիրախները տարանջատված չեն աշխարհաքաղաքական սահմաններով։
Այդ ահաբեկչությունը հավասարաբար սպառնում է ԱՄՆ-ին ու Իրանին, Ռուսաստանին ու Ֆրանսիային եւ Արցախը, Հայաստանը, հայ ժողովուրդը կռվում են հանուն գլոբալ անվտանգության»,- ասել է վարչապետը:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan stated today that the “international community has clearly registered that the Azeri-Turkish tandem is fighting against Artsakh and Armenia with the help of mercenary-terrorists”.
“Thus, the Artsakh frontline is becoming a civilizational frontline. Artsakh is fighting against international terrorism, the targets of which are not separated by geopolitical borders.
This terrorism equally threatens the United States and Iran, Russia and France. Artsakh, Armenia and the Armenian people are fighting for global security,” the PM said.