Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ասել է, որ ՆԱՏՕ-ի անդամ Թուրքիան աջակցում է Ադրբեջանին՝ անօդաչու թռչող սարքերի, խորհրդատուների, վարձկանների եւ անգամ F-16 կործանիչների միջոցով:
«Սա ողջ աշխարհում բնակվող ցանկացած հայի համար ինչ-որ առումով ուրվականի վերադարձ է: Եվ եթե այդ ուրվականը ի սկզբանե վիրտուալ էր, ապա այն այժմ դարձել է նյութական: Դա Օսմանյան կայսրության ուրվականն է, որը 105 տարի առաջ ծրագրեց և իրականացրեց Հայոց ցեղասպանությունը: Ոչ մի դեպքում մենք չենք կարող թույլ տալ, որ այդ ցեղասպանությունը կրկնվի», - ասել է նախագահը՝ առցանց ելույթ ունենալով CYBERSEC2020 համաժողովում, որը տեղի է ունենում ՆԱՏՕ-ի հետ գործընկերությամբ:

Вернулся призрак Османской империи, сказал президент Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Армен Саргсян сказал сегодня, что член НАТО Турция всячески поддерживает Азербайджан при помощи беспилотников, консультантов, наемников и даже истребителей F-16.
«Для живущего в любой точке мира армянина это, в некотором роде, возвращение призрака. И если этот призрак вначале был воображаемым, то теперь он стал вполне осязаемым. Это призрак Османской империи, 105 лет назад спланировавшей и осуществившей Геноцид армян. Мы ни в коем случае не можем допустить повторения геноцида»,- сказал президент, выступая онлайн на проходящей в партнерстве с НАТО конференции CYBERSEC2020.