Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ասել է, որ ՆԱՏՕ-ի անդամ Թուրքիան աջակցում է Ադրբեջանին՝ անօդաչու թռչող սարքերի, խորհրդատուների, վարձկանների եւ անգամ F-16 կործանիչների միջոցով:
«Սա ողջ աշխարհում բնակվող ցանկացած հայի համար ինչ-որ առումով ուրվականի վերադարձ է: Եվ եթե այդ ուրվականը ի սկզբանե վիրտուալ էր, ապա այն այժմ դարձել է նյութական: Դա Օսմանյան կայսրության ուրվականն է, որը 105 տարի առաջ ծրագրեց և իրականացրեց Հայոց ցեղասպանությունը: Ոչ մի դեպքում մենք չենք կարող թույլ տալ, որ այդ ցեղասպանությունը կրկնվի», - ասել է նախագահը՝ առցանց ելույթ ունենալով CYBERSEC2020 համաժողովում, որը տեղի է ունենում ՆԱՏՕ-ի հետ գործընկերությամբ:

The ghost of the Ottoman Empire is back, says Armenian president - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian President Armen Sarkissian has said today that NATO member Turkey supports Azerbaijan with drones, consultants, mercenaries and even F-16 fighter jets.
“For any Armenian in the world, this is in some ways a return of a ghost. And if that ghost was virtual originally, now it has become material. It is the ghost of the Ottoman Empire, which 105 years ago planned and carried out the Armenian Genocide. Under no circumstances can we allow this genocide to be repeated,” the President said, addressing the online conference CYBERSEC2020, held in partnership with NATO.