Սաակաշվիլին բացահայտ սատարեց Ադրբեջանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին, ով ներկայում պաշտոն է զբաղեցնում Ուկրաինայի կառավարությունում, կրկին հանդես է եկել ի պաշտպանություն Ադրբեջանի:
«Իմ դիրքորոշումը բավականին պարզ է եւ հիմնված է պետության ամբողջականության սկզբունքի վրա, այսինքն ՝ Լեռնային Ղարաբաղը Ադրբեջանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածք է, եւ դա ոչինչ չի կարող փոխել», - գրել է Միխեիլ Սաակաշվիլին իր ֆեյսբուքյան էջում:
«Վրաստանը շահագրգռված է երեք կովկասյան ժողովուրդների եղբայրական եւ բարեկամական հարաբերությունների մեջ: Մեր ապագան պետք է նման լինի Բալթյան երեք երկրների հարաբերություններին, եւ միայն արտաքին ուժերը շահագրգռված են մեզ բաժանելու եւ գերիշխելու մեջ, եւ մենք երբեք չպետք է թույլ տանք դա անել», - ասել է նա:

Saakashvili voices support for Azerbaijan
Yerevan /Mediamax/. Former President of Georgia Mikheil Saakashvili, who is currently serving in the Ukrainian government, has voiced his support of Azerbaijan again.
“My position is clear and based on the principle of territorial integrity, that is, Nagorno-Karabakh is a sovereign territory of the Republic of Azerbaijan and nothing will change it,” Saakashvili said in a Facebook post.
“Georgia is interested in fraternal and friendly relations between the three Caucasian nations. Our future should be similar to the relationship between the three Baltic states, and only external powers are interested in separating us and dominating, but must never allow them that!” he said.