Սաակաշվիլին բացահայտ սատարեց Ադրբեջանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին, ով ներկայում պաշտոն է զբաղեցնում Ուկրաինայի կառավարությունում, կրկին հանդես է եկել ի պաշտպանություն Ադրբեջանի:
«Իմ դիրքորոշումը բավականին պարզ է եւ հիմնված է պետության ամբողջականության սկզբունքի վրա, այսինքն ՝ Լեռնային Ղարաբաղը Ադրբեջանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածք է, եւ դա ոչինչ չի կարող փոխել», - գրել է Միխեիլ Սաակաշվիլին իր ֆեյսբուքյան էջում:
«Վրաստանը շահագրգռված է երեք կովկասյան ժողովուրդների եղբայրական եւ բարեկամական հարաբերությունների մեջ: Մեր ապագան պետք է նման լինի Բալթյան երեք երկրների հարաբերություններին, եւ միայն արտաքին ուժերը շահագրգռված են մեզ բաժանելու եւ գերիշխելու մեջ, եւ մենք երբեք չպետք է թույլ տանք դա անել», - ասել է նա:

Саакашвили выступил в поддержку Азербайджана - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Экс-президент Грузии Михаил Саакашвили, занимающий в настоящее время пост в правительстве Украины, в очередной раз выступил в поддержку Азербайджана.
«Моя позиция вполне ясна и основана на принципе государственной целостности, то есть, Нагорный Карабах является суверенной территорией Азербайджанской Республики и ничто не изменит этого», - написал Михаил Саакашвили на своей странице в Фейсбук.
«Грузия заинтересована в братских и дружественных отношениях между тремя кавказскими народами. Наше будущее должно быть таким, как отношения между тремя странами Балтии, и только внешние силы заинтересованы в том, чтобы разделить нас и господствовать, и мы никогда не должны позволять им это!», - заявил он.