Կարեն Կարապետյանը կլքի ՀՀԿ առաջին փոխնախագահի պաշտոնը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանը կլքի Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության նախագահի առաջին տեղակալի պաշտոնը:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս լուրը Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում հաստատել է ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը:
«Ես այդ որոշումը շատ նորմալ եմ գնահատում: Կարեն Կարապետյանը հասուն քաղաքական գործիչ է, ինքն է որոշում` լինել առաջին տեղակալ, թե չլինել: Ես հարգանքով եմ վերաբերում Կարեն Կարապետյանի որոշմանը»,- ասել է Էդուարդ Շարմազանովը:
Հարցին, թե ՀՀԿ նախագահի առաջին տեղակալի պաշտոնում ո՞վ է փոխարինելու Կարեն Կարապետյանին, Էդուարդ Շարմազանովը պատասխանել է, որ այդ հարցը կորոշվի ՀՀԿ խորհրդի նիստում:

Карен Карапетян покинет пост первого зампредседателя РПА - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Экс-премьер Армении Карен Карапетян покинет пост первого заместителя председателя Республиканской партии Армении.
Как передает «Арменпресс», эту новость в ходе беседы с журналистами сообщил вице-спикер Национального собрания Армении, спикер РПА Эдуард Шармазанов.
«Я нормально отношусь к этому решению. Карен Карапетян – зрелый политический деятель, он сам решает – быть первым заместителем или нет. Я с уважением отношусь к решению Карена Карапетяна»,- заявил Эдуард Шармазанов.
На вопрос, кто заменит Карена Карапетяна на посту первого заместителя председателя РПА, Эдуард Шармазанов ответил, что данный вопрос будет решен на заседании совета РПА.