Ռեստարտ ենք տալիս մեր աշխատանքները, ասել է վարչապետը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, կառավարության այսօրվա նիստում անդրադառնալով Ազգային ժողովի կողմից նախօրեին ընդունված  կառավարության ծրագրին, հայտարարել է «կառավարության աշխատանքների ռեստարտի մասին»:
«Ռեստարտ ենք տալիս մեր աշխատանքը, աշխատում ենք նույն՝ նվազագույնը շաբաթական 6-օրյա ռեժիմով եւ ադապտացնում ենք ծրագիրը մեր նախկին միջոցառումներին»,- հայտարարել է Կարեն Կարապետյանը:
Գործադիր մարմինների ղեկավարներին հանձնարարվել է մեկամսյա ժամկետում մշակել եւ կառավարության աշխատակազմ ներկայացնել 2017-2022 թթ. համար կառավարության ծրագրից բխող միջոցառումների ցանկ՝ հստակ սահմանելով պատասխանատուներին եւ կատարման ժամկետները՝ եռամսյակային կտրվածքով:
Միաժամանակ, հանձնարարվել է երկշաբաթյա ժամկետում կատարել համապատասխան փոփոխություններ եւ լրացումներ՝ 2017թ. ՀՀ կառավարության գործունեության միջոցառումների ծրագիրը եւ գերակա խնդիրները հաստատելու մասին կառավարության որոշման մեջ:
«Մենք հայտարարել ենք, որ հստակ գիտենք՝ ինչն է պետք փոխել, մանրամասն ձեւակերպել ենք ըստ ոլորտների: Մենք նաեւ հայտարարել ենք, որ հեշտ ճանապարհ չենք ընտրել, բայց միանշանակ ընտրել ենք ճանապարհ, որը մեր քաղաքացու կյանքի որակը փոխելու է»,- ասել է Կարեն Կարապետյանը:

Armenian PM: We restart our efforts - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan announced “restarting Government’s efforts” at the session today, while speaking about the Government’s program, adopted by the National Assembly yesterday.
“We restart our work, keeping the same 6-workday schedule, and adapt the program to our previous events,” Karen Karapetyan said.
Heads of the executive bodies were instructed to prepare a list of events, conditioned by the 2017-2020 program, and present it to the Government in one month. The list should clearly indicate the responsible parties and implementations terms by quarters.
Meanwhile, the Government is also to make corresponding amendments and additions to the 2017 events program and the decision on primary issues.
“We stated we knew exactly what needs to be changed and indicated everything in detail, by sectors. We also stated it won’t be easy, but we chose this difficult way to change the quality of the life of our citizens,” Karen Karapetyan said.