Ռեստարտ ենք տալիս մեր աշխատանքները, ասել է վարչապետը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, կառավարության այսօրվա նիստում անդրադառնալով Ազգային ժողովի կողմից նախօրեին ընդունված  կառավարության ծրագրին, հայտարարել է «կառավարության աշխատանքների ռեստարտի մասին»:
«Ռեստարտ ենք տալիս մեր աշխատանքը, աշխատում ենք նույն՝ նվազագույնը շաբաթական 6-օրյա ռեժիմով եւ ադապտացնում ենք ծրագիրը մեր նախկին միջոցառումներին»,- հայտարարել է Կարեն Կարապետյանը:
Գործադիր մարմինների ղեկավարներին հանձնարարվել է մեկամսյա ժամկետում մշակել եւ կառավարության աշխատակազմ ներկայացնել 2017-2022 թթ. համար կառավարության ծրագրից բխող միջոցառումների ցանկ՝ հստակ սահմանելով պատասխանատուներին եւ կատարման ժամկետները՝ եռամսյակային կտրվածքով:
Միաժամանակ, հանձնարարվել է երկշաբաթյա ժամկետում կատարել համապատասխան փոփոխություններ եւ լրացումներ՝ 2017թ. ՀՀ կառավարության գործունեության միջոցառումների ծրագիրը եւ գերակա խնդիրները հաստատելու մասին կառավարության որոշման մեջ:
«Մենք հայտարարել ենք, որ հստակ գիտենք՝ ինչն է պետք փոխել, մանրամասն ձեւակերպել ենք ըստ ոլորտների: Մենք նաեւ հայտարարել ենք, որ հեշտ ճանապարհ չենք ընտրել, բայց միանշանակ ընտրել ենք ճանապարհ, որը մեր քաղաքացու կյանքի որակը փոխելու է»,- ասել է Կարեն Կարապետյանը:

Даем рестарт нашей работе, заявил премьер - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Карен Карапетян на сегодняшнем заседании правительства, говоря об одобренной накануне Национальным собранием программе, объявил о «рестарте работы».
«Даем рестарт нашей работе, работаем в том же как минимум 6-дневном режиме и адаптируем программу к нашим предыдущим мероприятиям»,- заявил Карен Карапетян.
Руководителям исполнительных органов поручено в течение месяца разработать и представить аппарату правительства список мероприятий, исходящих из программы правительства на 2017-2022 гг., четко установив ответственных лиц и сроки выполнения с расчетом на три месяца.
Одновременно поручено в течение двух недель внести соответствующие изменения и дополнения в решение правительства об установлении программы мер и приоритетных задач деятельности правительства Армении на 2017г.
«Мы подтвердили, что четко знаем, что нужно изменить, подробно сформулировали по сферам. Мы также объявили, что не выбрали легкий путь, но, однозначно, выбрали тот путь, который изменить качество жизни наших граждан»,- отметил Карен Карапетян.