Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հրամանագիր է ստորագրել Արմեն Խաչատրյանին Բելառուսում Հայաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպանի պաշտոնից ազատելու մասին:
Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով այս պաշտոնում նշանակվել է Օլեգ Եսայանը:
Օլեգ Եսայանը նշանակվել է նաեւ Անկախ պետությունների համագործակցության կանոնադրական եւ այլ մարմիններում ՀՀ մշտական լիազոր ներկայացուցիչ՝ փոխարինելով Արմեն Խաչատրյանին, որն այդ պաշտոնը զբաղեցնում էր 2010-ից:
Օլեգ Եսայանը Բելառուսում ՀՀ դեսպանի եւ ԱՊՀ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցչի պաշտոնը զբաղեցրել է նաեւ 2006-2010 թթ., իսկ 2010թ. հունվարից մինչեւ 2017թ. մարտը եղել է Ռուսաստանում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպանը:

Oleg Yesayan is new Armenian Ambassador to Belarus
Yerevan /Mediamax/. President of Armenia Serzh Sargsyan signed a decree today on releasing Ambassador of Armenia to Belarus Armen Khachatrian of his duties.
By another decree of the Armenian President, Oleg Yesayan was appointed to the same position.
Oleg Yesayan was also appointed as Permanent Authorized Representative of Armenia in regulatory and other structures of Commonwealth of Independent States, replacing Armen Khachatrian, who took the office in 2010.
Oleg Yesayan was Ambassador of Armenia to Belarus and Permanent Authorized Representative Armenia in CIS in 2006-2010, and held the position of Armenia’s Ambassador to Russia from 2010 to 2017.