Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հրամանագիր է ստորագրել Արմեն Գեւորգյանին տարածքային կառավարման նախարարի, փոխվարչապետի պաշտոնից ազատելու մասին:
Արմեն Գեւորգյանը հրաժարականի դիմում էր ներկայացրել՝ պատճառաբանելով, որ ցանկանում է գործունեությունը շարունակել մասնավոր հատվածում:
Արմեն Գեւորգյանը Հայաստանի պետական կառավարման համակարգում աշխատում է 1997 թվականից: Նա զբաղեցրել է ՀՀ վարչապետի օգնականի, ՀՀ նախագահի օգնականի, ՀՀ նախագահի առաջին օգնականի, ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի, ՀՀ Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարի, ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարի եւ փոխվարչապետի պաշտոնները:

Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян подписал сегодня указ об освобождении Армена Геворгяна с поста министра территориального управления, вице-премьера.
Армен Геворгян подал прошение об отставке, обусловив свое решение желанием продолжить работу в частном секторе.
Армен Геворгян работал в системе государственного управления Армении с 1997 года и занимал должности помощника премьер-министра Армении, помощника президента Армении, первого помощника президента Армении, руководителя аппарата президента Армении, секретаря Совета национальной безопасности Армении, министра территориального управления и вице-премьера Армении.