Արցախի ընտրություններն ազատ էին, բայց ոչ արդար, ասել է Վիտալի Բալասանյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի նախագահական ընտրություններին երկրորդ տեղը զբաղեցրած Վիտալի Բալասանյանը հայտարարել է, որ «գործող նախագահը եւ նրա թիմը ի վիճակի չեղան ապահովել արդար ընտրություններ»:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Վիտալի Բալասանյանի հայտարարության մեջ նշվում է, որ «ընտրություններն ազատ էին, բայց ոչ արդար»:
«Ես պատրաստ էի արդար ընտրությունների արդյունքում շնորհավորել հաղթած թեկնածուին, սակայն պետք է սահմանափակվեմ ընտրությունների արդյունքները որոշակի վերապահումներով ընդունելով»- նշել է նա:
«Ամբողջ նախընտրական քարոզարշավի ժամանակ եւ ընտրությունների օրը ժողովրդի վրա եղել են ճնշումներ, վարչական ռեսուրսն ամբողջովին ուղղված է եղել գործող նախագահի ձայնահավաքին: Ամենամեծ ճնշումները եղել են Քաշաթաղի եւ Շահումյանի շրջանների բնակիչների վրա: Այս պայմաններում ստացածս քվեները համարում եմ լավ արդյունք, ինչը լուրջ հիմք է նոր քաղաքական կառույցի ստեղծման համար», - ասել է Վիտալի Բալասանյանը:
Նրա խոսքով, այդ կառույցի առաջնային նպատակներից է լինելու ԼՂՀ քաղաքացիների իրավունքների պաշտպանությունը:

Photo: PanArmenian photo
Yerevan /Mediamax/. NKR presidential contender Vitally Balasanyan, who has taken the second place at elections, said today that “the incumbent President and his team proved unable to conduct fair elections.”
The presidential contender said in a statement that “the elections were free but unfair,” Mediamax reports.
“I was ready to congratulate the winning candidate after elections, but now I have to recognize the election results with some reservations,” he noted.
“People were under pressure during the whole election campaign and on the election day, and the whole administrative resource was directed to the re-election of the incumbent President. People were under extreme pressure in Kashatakh and Shahumyan settlements. I think I’ve received a good vote in these results and this will become a serious platform for creating a new political structure,” said Vitally Balasanyan.