Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն ասել է, որ «առանց չափազանցության՝ մենք բավականին ծանր վիճակում ենք»։
Պետնախարարի աշխատակազմից հայտնել են, որ Ռուբեն Վարդանյանն այդ մասին ասել է Արցախում մեծածախ եւ մանրածախ առեւտրով զբաղվող տնտեսվարող սուբյեկտների, ռեստորանների եւ հանրային սննդի օբյեկտների սեփականատերերի եւ ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը։
«Գիտեմ, որ աշխատում եք բարդ պայմաններում եւ ստիպված եք տարբեր հարցերի լուծումներ գտնել: Բայց մենք՝ իշխանությունը եւ ժողովուրդը, այս ճանապարհը պետք է անցնենք միասին: Սրա համար շատ կարեւոր է փոխըմբռնումը, փոխադարձ հարգանքը եւ թափանցիկ աշխատանքը»,-նշել է պետնախարարը:
Ռուբեն Վարդանյանն ասել է, որ թեեւ ապրանքների սղություն կա, սակայն Արցախում գնաճային դրսեւորումներ չեն նկատվել:
Հանդիպման մասնակիցներն իրենց հերթին նշել են, որ սննդամթերքի սղության, էլեկտրաէներգիայի խնայողությունների պայմաններում բազմամարդ միջոցառումների եւ հանդիսությունների անցկացման հետ կապված որոշակի սահմանափակումների կիրառման անհրաժեշտություն է առաջացել:

Ruben Vardanyan: Without exaggeration we are in a rather grave situation - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Artsakh State Minister Ruben Vardanyan said that “without exaggeration, we are in a rather grave situation.”
The office of the Artsakh state minister reported that Ruben Vardanyan said this at the meeting with the representatives of companies engaged in wholesale and retail trade, restaurants and public catering facilities in Artsakh.
“I know that you work in difficult conditions and you have to find solutions to various issues. But we, the government and the people, must go through this path together. Mutual understanding, mutual respect and transparent work are very important for this,” the state minister said.
Ruben Vardanyan noted that although there is a shortage of goods, no signs of surge in prices have been observed in Artsakh.
During the meeting, it was noted that in the conditions of food shortage, electricity savings, there is a need to apply certain restrictions related to holding of mass events and celebrations.