Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն ասել է, որ «առանց չափազանցության՝ մենք բավականին ծանր վիճակում ենք»։
Պետնախարարի աշխատակազմից հայտնել են, որ Ռուբեն Վարդանյանն այդ մասին ասել է Արցախում մեծածախ եւ մանրածախ առեւտրով զբաղվող տնտեսվարող սուբյեկտների, ռեստորանների եւ հանրային սննդի օբյեկտների սեփականատերերի եւ ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը։
«Գիտեմ, որ աշխատում եք բարդ պայմաններում եւ ստիպված եք տարբեր հարցերի լուծումներ գտնել: Բայց մենք՝ իշխանությունը եւ ժողովուրդը, այս ճանապարհը պետք է անցնենք միասին: Սրա համար շատ կարեւոր է փոխըմբռնումը, փոխադարձ հարգանքը եւ թափանցիկ աշխատանքը»,-նշել է պետնախարարը:
Ռուբեն Վարդանյանն ասել է, որ թեեւ ապրանքների սղություն կա, սակայն Արցախում գնաճային դրսեւորումներ չեն նկատվել:
Հանդիպման մասնակիցներն իրենց հերթին նշել են, որ սննդամթերքի սղության, էլեկտրաէներգիայի խնայողությունների պայմաններում բազմամարդ միջոցառումների եւ հանդիսությունների անցկացման հետ կապված որոշակի սահմանափակումների կիրառման անհրաժեշտություն է առաջացել:

Рубен Варданян: Без преувеличения, мы находимся в довольно сложной ситуации - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Государственный министр Арцаха Рубен Варданян заявил, что «без преувеличения, мы находимся в довольно сложной ситуации».
Как сообщили в аппарате госминистра, Варданян сказал об этом на встрече с представителями компаний оптовой и розничной торговли, ресторанов и предприятий общественного питания Арцаха.
«Знаю, что вы работаете в сложных условиях и вам приходится искать решения различных вопросов. Но мы - власть и народ, должны пройти этот путь вместе. Для этого очень важны взаимопонимание, взаимное уважение и прозрачная работа», - сказал госминистр.
Рубен Варданян сказал, что, несмотря на дефицит товаров, роста цен в Арцахе не наблюдается.
В ходе встречи было отмечено, что в условиях дефицита продовольствия и экономии электроэнергии возникает необходимость введения определенных ограничений на проведение массовых мероприятий и торжеств.