Ռուբեն Վարդանյան. Տնտեսական ոլորտում սկսել են խնդիրներ առաջանալ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն այսօր անցկացրած օպերատիվ շտաբի նիստում հայտնել է, որ ճանապարհը շարունակում է փակ մնալ, եւ արդեն խնդիրներ են սկսել առաջանալ նաեւ տնտեսական ոլորտում:
«Մի շարք հիմնարկ-ձեռնարկություններ ստիպված են դադարեցնել իրենց  գործունեությունը, ինչը լրացուցիչ  լարվածություն է առաջացնում թե՛ ֆինանսական, թե՛ սոցիալ-տնտեսական առումով»,- նշել է նա:
Նիստում զեկուցվել է պարենային ապրանքների, դեղորայքի, բենզինի եւ դիզելային վառելիքի շուկաներում ընթացիկ իրավիճակը: Քննարկվել են տարբեր սցենարների դեպքում բնակչությանն առաջնային անհրաժեշտության ապրանքներով ապահովվածությանը, ինչպես նաեւ համապատասխան կարգավորումների ներդրման հնարավորություններին առնչվող հարցեր:

Рубен Варданян: Начались проблемы в экономической сфере - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Государственный министр Арцаха Рубен Варданян заявил сегодня на заседании оперативного штаба, что дорога Степанакерт-Ереван остается закрытой, в связи с чем начали возникать проблемы в экономической сфере.
«Ряд предприятий вынужден прекратить свою деятельность, что вызывает дополнительную напряженность как в финансовом, так и в социально-экономическом плане», - отметил он.
На заседании было доложено о текущей ситуации на рынках продовольственных товаров, медикаментов, бензина и дизельного топлива. Также обсуждались вопросы, связанные с обеспечением населения предметами первой необходимости при различных сценариях, а также возможности внедрения соответствующих регуляций.