Ռուբեն Վարդանյան. Տնտեսական ոլորտում սկսել են խնդիրներ առաջանալ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն այսօր անցկացրած օպերատիվ շտաբի նիստում հայտնել է, որ ճանապարհը շարունակում է փակ մնալ, եւ արդեն խնդիրներ են սկսել առաջանալ նաեւ տնտեսական ոլորտում:
«Մի շարք հիմնարկ-ձեռնարկություններ ստիպված են դադարեցնել իրենց  գործունեությունը, ինչը լրացուցիչ  լարվածություն է առաջացնում թե՛ ֆինանսական, թե՛ սոցիալ-տնտեսական առումով»,- նշել է նա:
Նիստում զեկուցվել է պարենային ապրանքների, դեղորայքի, բենզինի եւ դիզելային վառելիքի շուկաներում ընթացիկ իրավիճակը: Քննարկվել են տարբեր սցենարների դեպքում բնակչությանն առաջնային անհրաժեշտության ապրանքներով ապահովվածությանը, ինչպես նաեւ համապատասխան կարգավորումների ներդրման հնարավորություններին առնչվող հարցեր:

Yerevan /Mediamax/. Artsakh State Minister Ruben Vardanyan stated today at the operational headquarters meeting that the road remains closed and issues have already started to arise in the economic sector.
“A number of institutions-enterprises are forced to stop their activities, causing additional tension both in financial and social economic regard,” he noted.
The current situation in the markets of food products, medicine, gasoline and diesel fuel was reported at the session. Issues related to the provision of primary necessities to the population in the cases of different scenarios, as well as the possibilities of applying corresponding regulations were discussed.