Բայրամով. «Որքան շուտ Վարդանյանը հեռանա, այնքան լավ կլինի բոլորի համար» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովն այսօր Մոսկվայում ասել է, որ որքան շուտ Ռուբեն Վարդանյանը «հեռանա տարածաշրջանից, այնքան լավ կլինի բոլորի համար»։
Ելույթ ունենալով Սերգեյ Լավրովի հետ համատեղ ասուլիսում՝ Ադրբեջանի արտգործնախարարն ասել է, որ Ռուբեն Վարդանյանի գործունեությունը կրում է «հանցավոր արկածախնդիր բնույթ» եւ «խանգարում է վերաինտեգրմանը»։
«Այսօր մեր տարածաշրջանում օտար տարրեր կան։ Նկատի ունեմ Վարդանյանին։ Մենք նրա գործունեությունը համարում ենք հանցավոր եւ արկածախնդիր։ Նա պետք է հեռանա տարածաշրջանից։ Եվ որքան արագ, այնքան լավ: Նա վնասակար եւ ապակայունացնող գործոն է։ Սրանից առաջին հերթին տուժում է տեղի բնակչությունը։ Մինչ նրա հայտնվելը շփումները դրական էին»,- ասել է Բայրամովը։

«Чем раньше Варданян покинет регион, тем лучше будет для всех», - заявил Байрамов - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов заявил сегодня в Москве, что чем раньше Рубен Варданян «покинет этот регион, тем лучше будет для всех».
Выступая на совместной пресс-конференции с Сергеем Лавровым, глава МИД Азербайджана заявил, что деятельность Рубена Варданяна носит «преступно-авантюристский характер» и «мешает реинтеграции».
«Сегодня в нашем регионе находятся чуждые элементы. Я подразумеваю Варданяна. Его деятельность расцениваем как преступно-авантюристическую. Он должен покинуть регион. И чем быстрее, тем лучше. Он вредоносный и дестабилизирующий фактор. От этого в первую очередь страдает местное население. До его появления были хорошие контакты», - эти слова Байрамова приводят азербайджанские СМИ.