Բայրամով. «Որքան շուտ Վարդանյանը հեռանա, այնքան լավ կլինի բոլորի համար» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովն այսօր Մոսկվայում ասել է, որ որքան շուտ Ռուբեն Վարդանյանը «հեռանա տարածաշրջանից, այնքան լավ կլինի բոլորի համար»։
Ելույթ ունենալով Սերգեյ Լավրովի հետ համատեղ ասուլիսում՝ Ադրբեջանի արտգործնախարարն ասել է, որ Ռուբեն Վարդանյանի գործունեությունը կրում է «հանցավոր արկածախնդիր բնույթ» եւ «խանգարում է վերաինտեգրմանը»։
«Այսօր մեր տարածաշրջանում օտար տարրեր կան։ Նկատի ունեմ Վարդանյանին։ Մենք նրա գործունեությունը համարում ենք հանցավոր եւ արկածախնդիր։ Նա պետք է հեռանա տարածաշրջանից։ Եվ որքան արագ, այնքան լավ: Նա վնասակար եւ ապակայունացնող գործոն է։ Սրանից առաջին հերթին տուժում է տեղի բնակչությունը։ Մինչ նրա հայտնվելը շփումները դրական էին»,- ասել է Բայրամովը։

“The sooner Vardanyan leaves the region, the better for everyone,” Bayramov says - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov stated today in Moscow that the sooner Ruben Vardanyan “leaves this region, the better for everyone.”
Speaking at a joint press conference with his Russian counterpart Sergey Lavrov, the Azerbaijani foreign minister said that Ruben Vardanyan’s activity is of a “criminal and adventurist nature” and “hinders reintegration.”
“Today, there are alien elements in our region. I mean Vardanyan. We regard his activity as criminal and adventurous. He must leave the region, and the sooner the better. He is a harmful and destabilizing factor. The local population suffers first from this. Before he appeared, we had good contacts,” the Azerbaijani media quoted Bayramov as saying.