Ռուբեն Վարդանյան. «Նրանք լավ դաս են ստացել ուժեղ արցախցիներից» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն այսօր ասել է, որ Ադրբեջանը վերականգնել է Արցախի գազամատակարարումը:
«Մեր հարեւանն առանց նախապայմանների, առանց հայկական կողմի զիջումների վերականգնել է գազամատակարարումը: Դա մեր հաղթանակն է, որովհետեւ մենք ցույց տվեցինք, որ ուժեղ ենք, ոչ մի բանից չենք ընկճվելու, ցույց տվեցինք, որ նրանք պետք է դուրս գան այստեղից:
Հնարավոր է նաեւ՝ այսօր ճանապարհը բացվի: Դա իրենց որոշումն է, իրենք հասկացել են, թե ինչ սխալ են արել: Նրանք թե այստեղից, թե դրսից ճնշման են ենթարկվել: Նրանք, կարծում եմ, լավ դաս են ստացել ուժեղ արցախցիներից»,- ասել է Ռուբեն Վարդանյանը:

Рубен Варданян: «Они получили хороший урок от сильных арцахцев» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Государственный министр Арцаха Рубен Варданян заявил сегодня, что Азербайджан восстановил подачу газа в Арцах.
«Наш сосед восстановил подачу газа без предварительных условий, без уступок с армянской стороны. Это наша победа, потому что мы показали, что мы сильны, нас ничто не сломит, мы показали, что они должны уйти отсюда.
Возможно, что сегодня будет открыта и дорога. Это их решение, они поняли, какую совершили ошибку. На них оказали давление как отсюда, так и из-за границы. Думаю, они получили хороший урок от сильных арцахцев», - сказал Рубен Варданян.