Ռուբեն Վարդանյան. «Նրանք լավ դաս են ստացել ուժեղ արցախցիներից» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն այսօր ասել է, որ Ադրբեջանը վերականգնել է Արցախի գազամատակարարումը:
«Մեր հարեւանն առանց նախապայմանների, առանց հայկական կողմի զիջումների վերականգնել է գազամատակարարումը: Դա մեր հաղթանակն է, որովհետեւ մենք ցույց տվեցինք, որ ուժեղ ենք, ոչ մի բանից չենք ընկճվելու, ցույց տվեցինք, որ նրանք պետք է դուրս գան այստեղից:
Հնարավոր է նաեւ՝ այսօր ճանապարհը բացվի: Դա իրենց որոշումն է, իրենք հասկացել են, թե ինչ սխալ են արել: Նրանք թե այստեղից, թե դրսից ճնշման են ենթարկվել: Նրանք, կարծում եմ, լավ դաս են ստացել ուժեղ արցախցիներից»,- ասել է Ռուբեն Վարդանյանը:

Ruben Vardanyan: “They got a good lesson from strong people of Artsakh”
Yerevan /Mediamax/. Artsakh State Minister Ruben Vardanyan said today that Azerbaijan has restored gas supply to Artsakh.
“Our neighbor restored gas supply without preconditions, without concessions from the Armenian side. It is our victory, because we showed that we are strong, that we will not be depressed by anything, we showed that they should get out of here.
It is also possible that the road will be opened today. It is their decision, they realized what they did wrong. They were under pressure both from here and from outside. I think they got a good lesson from strong people of Artsakh,” Ruben Vardanyan said.