Արցախում առաջացել է վառելիքի պակաս - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս։ Ադրբեջանի կողմից Արցախը Հայաստանի հետ կապող ճանապարհի եւ գազամատակարարման արգելափակման հետեւանքով Արցախում առաջացել է բենզինի, դիզվառելիքի, հեղուկ եւ սեղմված գազի պակաս:
Արցախի տեղեկատվական շտաբից հայտնել են, որ վառելիքային ճգնաժամ չառաջանալու համար կառավարությունը տնտեսվարողների հետ պայմանավորվածություն է ձեռք բերել անցնել խնայողական ռեժիմի:
«Լցակայաններում վառելիք առաջնահերթ կտրամադրվեն շտապօգնության ծառայությանը, հասարակական տրանսպորտին եւ հատուկ ծառայություններին»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Քաղաքացիներին կոչ է արվում խնայողաբար օգտագործել վառելիքը եւ տրանսպորտային միջոցներն օգտագործել խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

В Арцахе возникла нехватка топлива - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. В результате блокировки Азербайджаном дороги, соединяющей Арцах с Арменией, и прекращения подачи газа, в Арцахе возникла нехватка бензина, дизельного топлива, сжиженного и сжатого газа.
По сообщению информационного штаба Арцаха, во избежание топливного кризиса правительство договорилось с хозяйствующими субъектами о переходе на режим экономии.
«Топливо из заправочных пунктов будет предоставляться в приоритетном порядке службе скорой помощи, общественному транспорту и специальным службам», - говорится в сообщении.
Граждан призывают экономно расходовать топливо и пользоваться транспортными средствами в случае крайней необходимости.