Ռուբեն Վարդանյան. Չենք պատրաստվում դժվարությունների առաջ ընկրկել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս։ Արցախի պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն այսօր ասել է, որ թեեւ Արցախում մեծ է մարդասիրական ճգնաժամի վտանգը, սակայն ոչ ոք չի պատրաստվում ընկրկել դժվարությունների առաջ:
Պետական նախարարի աշխատակազմից հայտնել են, որ Ռուբեն Վարդանյանն ընդլայնված կազմով խորհրդակցություն է հրավիրել՝ հանրապետական գործադիր մարմինների ղեկավար կազմի, Ստեփանակերտի քաղաքապետի եւ վարչական շրջանների ղեկավարների մասնակցությամբ:
Նա նշել է, որ Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի հետ կապող ճանապարհի արգելափակման հետեւանքով ստեղծված իրավիճակը բավականին բարդ է, սակայն առկա խնդիրները հնարավոր է լուծել կազմակերպված ու համակարգված աշխատանքի միջոցով:
«Ստեղծված բարդ իրավիճակը համախմբում է պահանջում. միակ ճանապարհը միասնությունն է: Միայն միասին թիկունք թիկունքի կանգնելով է հնարավոր այս ճգնաժամը հաղթահարել»,- ասել է Ռուբեն Վարդանյանը:

Рубен Варданян: Не собираемся отступать перед трудностями - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Государственный министр Арцаха Рубен Варданян заявил сегодня, что, хотя существует большая опасность гуманитарного кризиса в Арцахе, никто не собирается отступать перед трудностями.
Пресс-служба аппарата госминистра сообщила, что Рубен Варданян созвал расширенное совещание с участием руководителей исполнительных органов республики, мэра Степанакерта и глав административных районов.
Он отметил, что ситуация, сложившаяся в результате блокировки  Азербайджаном дороги, соединяющей с Арменией, достаточно сложная, однако возникшие проблемы возможно решить путем организованной и скоординированной работы.
«Сложившаяся сложная ситуация требует консолидации. Единственный путь - это единение. Преодолеть этот кризис можно, только стоя плечом к плечу», - сказал Рубен Варданян.