Ռուբեն Վարդանյան. Չենք պատրաստվում դժվարությունների առաջ ընկրկել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս։ Արցախի պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն այսօր ասել է, որ թեեւ Արցախում մեծ է մարդասիրական ճգնաժամի վտանգը, սակայն ոչ ոք չի պատրաստվում ընկրկել դժվարությունների առաջ:
Պետական նախարարի աշխատակազմից հայտնել են, որ Ռուբեն Վարդանյանն ընդլայնված կազմով խորհրդակցություն է հրավիրել՝ հանրապետական գործադիր մարմինների ղեկավար կազմի, Ստեփանակերտի քաղաքապետի եւ վարչական շրջանների ղեկավարների մասնակցությամբ:
Նա նշել է, որ Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի հետ կապող ճանապարհի արգելափակման հետեւանքով ստեղծված իրավիճակը բավականին բարդ է, սակայն առկա խնդիրները հնարավոր է լուծել կազմակերպված ու համակարգված աշխատանքի միջոցով:
«Ստեղծված բարդ իրավիճակը համախմբում է պահանջում. միակ ճանապարհը միասնությունն է: Միայն միասին թիկունք թիկունքի կանգնելով է հնարավոր այս ճգնաժամը հաղթահարել»,- ասել է Ռուբեն Վարդանյանը:

Yerevan /Mediamax/. Artsakh State Minister Ruben Vardanyan said today that despite the great danger of humanitarian crisis in Artsakh, no one is going to retreat before difficulties.
The State Minister’s Office informed that Ruben Vardanyan convened an expanded consultation with the participation of the leadership of the republican executive bodies, the mayor of Stepanakert and the heads of administrative districts.
He noted that the situation created as a result of Azerbaijan’s blocking of the road connecting Artsakh with Armenia is rather complicated, but the existing problems can be solved through organized and coordinated work.
“The created complicated situation requires consolidation: the only way is unity. Only by standing back to back, it will be possible to overcome this crisis,” Ruben Vardanyan said.