Ռուբեն Վարդանյանը ներկայացրել է կառավարության 5 գերակա ուղղությունները - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն այսօր ներկայացրել է 5 հիմնական ուղղությունները, որոնց իրականացմանը պետք է ուղղված լինի Արցախի Հանրապետության կառավարության գործունեությունը:
Ռուբեն Վարդանյանն այսօր հրավիրել էր ընդլայնված խորհրդակցություն՝ հանրապետական գործադիր մարմինների ղեկավար կազմի, Ստեփանակերտի քաղաքապետի եւ վարչական շրջանների ղեկավարների մասնակցությամբ:
Հինգ ուղղություններն են.
•    Արցախի սուբյեկտայնություն,
•    անվտանգային հարցեր,
•    տնտեսության, ենթակառուցվածքների զարգացում,
•    մշակութային, կրթական, սոցիալական հարցեր,
•    պետական կառավարման համակարգի աշխատանքի արդյունավետության բարձրացում։
Մինչ խորհրդակցության մեկնարկը  Ռուբեն Վարդանյանը առաջարկել է մեկ րոպե լռությամբ հարգել արցախյան 44-օրյա պատերազմի զոհերի եւ հայրենիքի համար իրենց կյանքը զոհաբերած բոլոր հերոսների հիշատակը:
«Երկու տարի առաջ այս օրը շատ ծանր էր մեր ժողովրդի համար: Հիշելով եւ հարգանքի տուրք մատուցելով զոհվածների հիշատակին՝ պետք է հավատանք, որ մեր վերածնունդը լինելու է։ Մեր ապագան մեր ձեռքերում է։ Այստեղ եմ, որ ձեզ հետ միասին ամեն ինչ անենք, որ Արցախն ունենա հաղթանակներ», - ասել է պետնախարարը:
Խոսելով պետական նախարարի եւ հանրապետական գործադիր մարմինների միջեւ աշխատանքների կազմակերպման սկզբունքներին, Ռուբեն Վարդանյանն առանձնացրել է երեք սկզբունք՝  թիմային աշխատանք, թափանցիկություն ու պրոֆեսիոնալիզմ:

Рубен Варданян представил 5 приоритетных направлений работы правительства - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Государственный министр Арцаха Рубен Варданян представил сегодня 5 приоритетных направлений деятельности правительства.
Рубен Варданян созвал сегодня расширенное совещание с участием руководителей органов исполнительной власти республики, мэра Степанакерта и глав административных районов.
Госминистр представил 5 направлений:
•    субъектность Арцаха,
•    вопросы безопасности,
•    развитие экономики, инфраструктур,
•    культурные, образовательные, социальные вопросы,
•    повышение эффективности системы государственного управления.
Перед началом совещания Рубен Варданян предложил почтить минутой молчания память жертв 44-дневной Арцахской войны и всех героев, отдавших жизнь за Родину.
«Два года назад этот день был очень тяжелым для нашего народа. Помня и отдавая дань памяти павшим, мы должны верить, что наше возрождение произойдет. Наше будущее в наших руках. Я здесь для того, чтобы вместе мы смогли сделать все для дальнейших побед Арцаха», - сказал госминистр.
Говоря о принципах организации работы между госминистром и республиканскими исполнительными органами, Рубен Варданян выделил три принципа: команданый стиль работы, прозрачность и профессионализм.