Ռուբեն Վարդանյանը ներկայացրել է կառավարության 5 գերակա ուղղությունները - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանն այսօր ներկայացրել է 5 հիմնական ուղղությունները, որոնց իրականացմանը պետք է ուղղված լինի Արցախի Հանրապետության կառավարության գործունեությունը:
Ռուբեն Վարդանյանն այսօր հրավիրել էր ընդլայնված խորհրդակցություն՝ հանրապետական գործադիր մարմինների ղեկավար կազմի, Ստեփանակերտի քաղաքապետի եւ վարչական շրջանների ղեկավարների մասնակցությամբ:
Հինգ ուղղություններն են.
•    Արցախի սուբյեկտայնություն,
•    անվտանգային հարցեր,
•    տնտեսության, ենթակառուցվածքների զարգացում,
•    մշակութային, կրթական, սոցիալական հարցեր,
•    պետական կառավարման համակարգի աշխատանքի արդյունավետության բարձրացում։
Մինչ խորհրդակցության մեկնարկը  Ռուբեն Վարդանյանը առաջարկել է մեկ րոպե լռությամբ հարգել արցախյան 44-օրյա պատերազմի զոհերի եւ հայրենիքի համար իրենց կյանքը զոհաբերած բոլոր հերոսների հիշատակը:
«Երկու տարի առաջ այս օրը շատ ծանր էր մեր ժողովրդի համար: Հիշելով եւ հարգանքի տուրք մատուցելով զոհվածների հիշատակին՝ պետք է հավատանք, որ մեր վերածնունդը լինելու է։ Մեր ապագան մեր ձեռքերում է։ Այստեղ եմ, որ ձեզ հետ միասին ամեն ինչ անենք, որ Արցախն ունենա հաղթանակներ», - ասել է պետնախարարը:
Խոսելով պետական նախարարի եւ հանրապետական գործադիր մարմինների միջեւ աշխատանքների կազմակերպման սկզբունքներին, Ռուբեն Վարդանյանն առանձնացրել է երեք սկզբունք՝  թիմային աշխատանք, թափանցիկություն ու պրոֆեսիոնալիզմ:

Yerevan /Mediamax/. Artsakh State Minister Ruben Vardanyan presented today the 5 main directions the Government of the Artsakh Republic should focus on.
Ruben Vardanyan convened today an extended meeting with the participation of the leadership of the republican executive bodies, the mayor of Stepanakert and the heads of administrative districts.
The five directions are:
• Subjectivity of Artsakh,
• Security issues,
• Development of the economy, infrastructures,
• Cultural, educational, social issues,
• Increase of the efficiency of the state administration system.
Before the consultation started, Ruben Vardanyan proposed to observe a minute of silence to honor the memory of the victims of the 44-day Artsakh war and all the heroes who sacrificed their lives for the homeland.
“Two years ago, this day was a very difficult day for our people. Remembering and paying tribute to the memory of the fallen, we must believe that we will reborn. Our future is in our hands. I am here to do everything together with for Artsakh to have victories,” the Minister of State said.
Speaking about the principles of organization of work between the state minister and republican executive bodies, Ruben Vardanyan pointed out three: teamwork, transparency and professionalism.