Երեւան։ Մեդիամաքս։ Արցախի Պաշտպանության բանակը հայտնել է, որ այսօր ժամը 09։00-ից ադրբեջանական ստորաբաժանումները կոպիտ կերպով խախտել են հրադադարի ռեժիմը՝ ՊԲ դիրքերի ուղղությամբ կիրառելով նռնականետեր եւ ԱԹՍ-ներ, ինչի հետեւանքով վիրավորում է ստացել հայ 7 զինծառայող, որից 6-ի կյանքին վտանգ չի սպառնում, 1 վիրավորի վիճակը գնահատվում է ծանր:
«Արցախի Հանրապետությունում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնող ՌԴ զորախմբի հետ համատեղ միջոցներ են ձեռնարկվում իրադրությունը կայունացնելու ուղղությամբ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Азербайджан нарушил перемирие в Арцахе, с армянской стороны - 7 раненых - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Армия обороны Арцаха сообщила, что сегодня с 09:00 азербайджанские подразделения грубо нарушили режим прекращения огня, применив гранатометы и БПЛА в направлении позиций Армии обороны, в результате чего 7 армянских военнослужащих получили ранения. Жизнь 6 из них вне опасности, состояние 1 пострадавшего оценивается как тяжелое.
«Совместно с российским воинским контингентом, выполняющим миротворческую миссию в Арцахе, принимаются меры по стабилизации ситуации», - говорится в сообщении.