Փաշինյանի ելույթը լուրջ մտահոգություն է առաջացրել Արցախում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ապրիլի 13-ին հրատապ խորհրդակցություն է հրավիրել՝ խորհրդարանական ուժերի մասնակցությամբ:
«Երկրի ղեկավարը նշել է, որ հանդիպումը կայանում է Արցախում գործող մի շարք հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների պահանջով, քանի որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կողմից ապրիլի 13-ին ՀՀ Ազգային ժողովում Արցախի կարգավիճակի նշաձողի իջեցման վերաբերյալ արված հայտարարությունը հանրության շրջանում լուրջ մտահոգությունների տեղիք է տվել», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
«Մեր հանրությունը շատ հստակ պահանջներ է ներկայացնում, որոնց պետք է ընդառաջ գնանք՝ կազմակերպելով շահագրգիռ ու բազմակողմանի քննարկումներ»,- ընդգծել է Արայիկ Հարությունյանը:

Выступление Пашиняна вызвало серьезную озабоченность в Арцахе - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Арцаха Араик Арутюнян созвал 13 апреля экстренное совещание с участием парламентских сил.
«Глава государства отметил, что встреча состоялась по требованию представителей ряда неправительственных организаций, поскольку заявление премьер-министра Армении Никола Пашиняна о снижении планки в вопросе статуса Арцаха вызвало серьезные опасения», - говорится в сообщении.
«Наше общество предъявляет очень четкие требования, которые мы должны удовлетворить, организовав заинтересованные и всесторонние обсуждения», - сказал Араик Арутюнян.