Փաշինյանի ելույթը լուրջ մտահոգություն է առաջացրել Արցախում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ապրիլի 13-ին հրատապ խորհրդակցություն է հրավիրել՝ խորհրդարանական ուժերի մասնակցությամբ:
«Երկրի ղեկավարը նշել է, որ հանդիպումը կայանում է Արցախում գործող մի շարք հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների պահանջով, քանի որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կողմից ապրիլի 13-ին ՀՀ Ազգային ժողովում Արցախի կարգավիճակի նշաձողի իջեցման վերաբերյալ արված հայտարարությունը հանրության շրջանում լուրջ մտահոգությունների տեղիք է տվել», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
«Մեր հանրությունը շատ հստակ պահանջներ է ներկայացնում, որոնց պետք է ընդառաջ գնանք՝ կազմակերպելով շահագրգիռ ու բազմակողմանի քննարկումներ»,- ընդգծել է Արայիկ Հարությունյանը:

Yerevan /Mediamax/. President of the Republic of Artsakh Arayik Harutyunyan convened an urgent consultation on April 13 with the participation of the parliamentary forces.
“The head of the country noted that the meeting has been convened at the request of a number of NGOs operating in Artsakh in regard of serious concerns among people following the statement of the Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan in the National Assembly on April 13 about lowering the bar of Artsakh status,” the news release reads.
“Our public forwards clear demands which we must meet by organizing comprehensive discussions,” Harutyunyan stressed.