Քարվաճառի ճանապարհը դեռ կմնա հայկական վերահսկողության ներքո - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այսօր ասել է, որ Մարտակերտ-Քարվաճառ-Վարդենիս ավտոճանապարհը դեռ շարունակելու է գտնվել հայկական ուժերի վերահսկողության ներքո։
Նա նշել է, որ շրջափակման մեջ մնալու վերաբերյալ մտավախությունները իրական հիմքեր չունեն:
«Պետք է շտապ միջոցներ ձեռնարկել կյանքի բնականոն պայմաններին վերադառնալու ուղղությամբ: Մեր այն քաղաքացիները, որոնք պատերազմի հետեւանքով կորցրել են իրենց բնակարանները, հիմնականում կբնակեցվեն Ստեփանակերտում, ինչպես նաեւ հանրապետության մյուս բնակավայրերում:
Նրանք ժամանակավորապես նախ կապաստանեն հյուրանոցներում եւ պետության վարձակալած բնակարաններում, ապա պետական միջոցներով հիմնավորապես կլուծվի բոլորի բնակարանային խնդիրը»,- խորհրդակցության ժամանակ ասել է Արցախի նախագահը:

Yerevan /Mediamax/. Artsakh President Arayik Harutyunyan has stated today that the Martakert-Karvachar-Vardenis highway will be under the control of Armenian forces for some time.
He noted that fears of a blockade are unfounded.
“We need to take urgent measures to return to normal living conditions. Our citizens who lost their homes as a result of the war will be settled mainly in Stepanakert, as well as in other settlements of the republic.
First, they will temporarily stay in hotels and state-rented apartments, then we will solve everyone’s housing issue fundamentally with state funds,” the President said at a consultation.