Շուշի-Քարին տակ հատվածում ՊԲ-ը զբաղեցրել է նպաստավոր բնագծեր - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Պաշտպանության բանակը հայտնել է, որ այսօր առավոտյան ճակատային գծի բոլոր հիմնական ուղղություններով թշնամական ուժերի հարձակման փորձերը վերսկսվել են:
Նոյեմբերի 8-ին եւ լույս 9-ի գիշերը ՊԲ ստորաբաժանումները պաշտպանողական մարտեր են վարել ճակատային գծի հարավ-արեւելյան, հարավային եւ հարավ-արեւմտյան ուղղություններում:
«Շուշի-Քարին տակ հատվածում ինտենսիվ մարտեր են ընթացել թշնամական հայտնաբերված խմբավորումների դեմ, որի արդյունքում վերջիններս, կորցնելով մեծ քանակությամբ ուժեր, նահանջել են: Հայկական զորքերը զբաղեցրել են առավել նպաստավոր բնագծեր:
Նշված ժամանակահատվածում ճակատային գծի տարբեր ուղղություններում ոչնչացվել է թշնամական ուժերին պատկանող 1 տանկ, 4 միավոր ավտոտեխնիկա եւ 8 անօդաչու թռչող սարք:
Հարավ-արեւմտյան հատվածում ընթացող գործողությունների արդյունքում առգրավվել են թշնամական 1 տանկ եւ հրետանային միջոցներ»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Yerevan /Mediamax. Defense Army of Artsakh reports that Azerbaijan has resumed the attempts to attack in all main sectors of the frontline this morning.
On the night of November 8, the Defense Army fought defensive battles in the southeastern, southern and southwestern sectors.
“Intense battles have unfolded in the Shushi-Karin area against detected enemy groups. The latter have retreated, losing a large number of forces. Armenian troops have captured more favorable areas.
During the mentioned period, Defense Army units have destroyed 1 tank, 4 vehicles and 8 UAVs of the enemy forces in different sectors.
As a result of the operations in the southwestern sector, the Defense Army has seized 1 enemy tank and artillery equipment,” the Defense army said in a statement.