Շուշի-Քարին տակ հատվածում ՊԲ-ը զբաղեցրել է նպաստավոր բնագծեր - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Պաշտպանության բանակը հայտնել է, որ այսօր առավոտյան ճակատային գծի բոլոր հիմնական ուղղություններով թշնամական ուժերի հարձակման փորձերը վերսկսվել են:
Նոյեմբերի 8-ին եւ լույս 9-ի գիշերը ՊԲ ստորաբաժանումները պաշտպանողական մարտեր են վարել ճակատային գծի հարավ-արեւելյան, հարավային եւ հարավ-արեւմտյան ուղղություններում:
«Շուշի-Քարին տակ հատվածում ինտենսիվ մարտեր են ընթացել թշնամական հայտնաբերված խմբավորումների դեմ, որի արդյունքում վերջիններս, կորցնելով մեծ քանակությամբ ուժեր, նահանջել են: Հայկական զորքերը զբաղեցրել են առավել նպաստավոր բնագծեր:
Նշված ժամանակահատվածում ճակատային գծի տարբեր ուղղություններում ոչնչացվել է թշնամական ուժերին պատկանող 1 տանկ, 4 միավոր ավտոտեխնիկա եւ 8 անօդաչու թռչող սարք:
Հարավ-արեւմտյան հատվածում ընթացող գործողությունների արդյունքում առգրավվել են թշնամական 1 տանկ եւ հրետանային միջոցներ»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Армия обороны Арцаха заняла выгодные позиции в районе Шуши-Карин Так - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Армия обороны Арцаха сообщила, что сегодня утром на всех основных направлениях линии фронта возобновились попытки атак азербайджанских войск.
В ночь с 8 на 9 ноября подразделения Армии обороны вели оборонительные бои на юго-восточном, южном и юго-западном направлениях линии фронта.
«В районе Шуши - Карин Так велись интенсивные бои против обнаруженных группировок противника, в результате чего последние, понеся большие потери, отступили. Армянские войска заняли более выгодные позиции.
За указанный период на разных направлениях линии фронта были уничтожены 1 танк, 4 единицы автотехники и 8 БПЛА противника.
В результате действий на юго-западном направлении конфискованы 1 танк и артиллерийские средства противника», - говорится в сообщении.