Փաշինյան. Մեզ համար ընդունելի է խաղաղապահների տեղակայումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասել է, որ հայկական կողմի համար ընդունելի է խաղաղապահների տեղակայումը ԼՂ հակամարտության գոտում, եւ դրանք կարող են ռուսաստանյան խաղաղապահներ լինել:
«Խաղաղապահների տեղակայումը մեզ համար ընդունելի է: Ես կարող եմ ասել, որ Ադրբեջանի պատկերացումը խաղաղապահների կազմի վերաբերյալ չի համընկնելու Հայաստանի տեսակետնի հետ:
Եթե խոսելու լինենք փոխզիջումների մասին, ապա փոխզիջումային տարբերակ կարող է դառնալ ռուսաստանյան խաղաղապահների ներկայությունը: Ռուսաստանը լավ հարաբերություններ ունի ե՛ւ Ադրբեջանի, ե՛ւ Հայաստանի հետ: Շատ կարեւոր է հաշվի առնել տարածաշրջանային մյուս երկրների տեսակետները, կարեւոր է, որ  խաղաղապահ ուժերը կայունացնեն տարածաշրջանը եւ ոչ թե հակառակը », - ասել է Փաշինյանը Ինտերֆաքս-ին տված հարցազրույցում:

Pashinyan: Deployment of peacekeepers is acceptable for the Armenian side - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan stated that the deployment of peacekeepers in the Nagorno-Karabakh conflict region is acceptable for the Armenian side, and it could be Russian peacekeepers.
“The deployment of peacekeepers is acceptable for us. I can say that Azerbaijan’s views on the composition of peacekeepers will not coincide with Armenia’s views on this issue.
If we talk about compromises, the presence of Russian peacekeepers can also become a compromise version. Russia has good relations with both Azerbaijan and Armenia. It is very important to consider the opinions of other regional countries, it is important that concrete peacekeeping forces stabilize the region, and not vice versa,” Pashinyan said in an interview with Interfax.