«Թուրքիան պետք է դուրս գա հակամարտությունից», ասել է Արմեն Սարգսյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հետ հանդիպմանն ասել է, որ «միջազգային գործընկերները պետք է ամբողջությամբ հասկանան հակամարտության էությունը եւ պատերազմը դադարեցնելու հստակ կոչ հնչեցնեն»։
«Հրադադարը բացարձակ անհրաժեշտություն է, իսկ Թուրքիան պետք է դուրս գա այս հակամարտությունից»,- ասել է Արմեն Սարգսյանը, հայտնում է նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Հայաստանի նախագահը հանգամանորեն ներկայացրել է իրավիճակը՝ նշելով, որ Թուրքիայի քաղաքականությունը լուրջ սպառնալիք՝ տարածաշրջանի կայունության ու անվտանգության համար։

Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Армен Саргсян заявил сегодня на встрече с председателем Европейского Совета Шарлем Мишелем, что «международные партнеры должны понять суть конфликта и четко призвать к прекращению войны».
«Прекращение огня является абсолютной необходимостью, и Турция должна выйти из этого конфликта»,- сказал Армен Саргсян.
Как сообщает пресс-служба президента, президент Армении подробно представил ситуацию, отметив, что политика Турции представляет собой серьезную угрозу стабильности и безопасности региона.