«Թուրքիան պետք է դուրս գա հակամարտությունից», ասել է Արմեն Սարգսյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հետ հանդիպմանն ասել է, որ «միջազգային գործընկերները պետք է ամբողջությամբ հասկանան հակամարտության էությունը եւ պատերազմը դադարեցնելու հստակ կոչ հնչեցնեն»։
«Հրադադարը բացարձակ անհրաժեշտություն է, իսկ Թուրքիան պետք է դուրս գա այս հակամարտությունից»,- ասել է Արմեն Սարգսյանը, հայտնում է նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Հայաստանի նախագահը հանգամանորեն ներկայացրել է իրավիճակը՝ նշելով, որ Թուրքիայի քաղաքականությունը լուրջ սպառնալիք՝ տարածաշրջանի կայունության ու անվտանգության համար։

Armen Sarkissian: Turkey must withdraw from the conflict - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. At today’s meeting with the President of the European Council, Charles Michel, Armenian President Armen Sarkissian stated that “international partners must fully understand the essence of the conflict and make a clear call to end the war.”
“Ceasefire is an absolute necessity, and Turkey must withdraw from this conflict,” said Armen Sarkissian, the presidential press service reports.
The Armenian President presented the situation in detail, noting that Turkey’s policy is a serious threat to the stability and security of the region.