Հակառակորդը խախտում է մարդասիրական հրադադարը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Պաշտպանության բանակը հայտնում է, որ հակառակորդը խախտում է ժամը 00:00-ին ուժի մեջ մտած մարդասիրական հրադադարը:
Հոկտեմբերի 17-ի երեկոյան Ադրբեջանի ԱԳՆ խոսնակ Լեյլա Աբդուլաեւան ասել էր, որ Բաքուն մտադիր չէ երկարատեւ զինադադար պահպանել:
«Ադրբեջանի նպատակը բոլոր հողերի ազատագրումն է, եւ սա նախագահի մակարդակով բազմիցս ասվել է։ Մենք մինչեւ վերջ ենք գնալու, «մի քանի գյուղ ազատագրվեց, մնացածը մնաց» խոսակցություններ չեն կարող լինել։ Այս մարդասիրական հրադադարի նպատակը գերիների  եւ դիակների փոխանակումն է, սակայն սա պատերազմի ավարտ չէ:
Հիմա ամեն կողմից մեզ հրադադարի, էսկալացիայի նվազեցման կոչեր են գալիս, բայց մենք ասում ենք, որ 30 տարի բանակցեցինք, արդյունք չեղավ։ Հրադադարը ոչ մի կերպ չպետք է մեկնաբանվի որպես հողերի ազատագրման դադարեցում», - ասել էր

Azerbaijan violates humanitarian ceasefire
Yerevan /Mediamax/. Artsakh Defense Army has reported that Azerbaijan is violating the humanitarian ceasefire, which entered into force at 00:00.
Azerbaijani Foreign Ministry Spokeswoman Leyla Abdullayeva has stated on the evening of October 17 that Baku does not intend to observe a long-term ceasefire.
“The goal of Azerbaijan is to liberate all lands, and we have said this repeatedly at the level of the president. We will go to the end, there can be no talk of "a few villages are liberated, let the rest go.” The purpose of this humanitarian truce is the exchange of prisoners and bodies of the dead; this is not the end of the war.
We are receiving calls from all sides for an armistice and a reduction of escalation, and we say that negotiations have been in vain for 30 years. The truce is by no means should mean that we stop the liberation of our lands,” Leyla Abdullayeva said live on CNN Turk.