Պատերազմն Արցախում ԵՄ Խորհրդի հիմնական թեմաներից մեկը կլինի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԵՄ անդամ երկրների արտգործնախարարներն այսօր Լյուքսեմբուրգում կայանալիք հանդիպմանը քննարկելու են ղարաբաղյան հակամարտության գոտում տիրող իրավիճակը:
Ըստ ՏԱՍՍ-ի, Եվրամիության ներկայացուցիչն ասել է, որ ԵՄ խորհուրդը քննարկելու է իրավիճակը` հաշվի առնելով Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի արտգործնախարարների եռակողմ համաձայնությունները, որոնք ձեռք էին բերվել Մոսկվայում հոկտեմբերի 10-ին:
Դիվանագետի խոսքով ՝ ղարաբաղյան հակամարտությունը դառնալու է ԵՄ խորհրդի հիմնական թեմաներից մեկը: «Մենք գնահատելու ենք իրավիճակն ընդհանուր առմամբ», - ավելացրել է նա:

Artsakh war to be one of main topics on Council of EU meeting - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Foreign ministers of EU member states will discuss the situation in the Karabakh conflict zone at a meeting in Luxembourg today.
TASS reports that according to an EU representative, the Council of the European Union will consider the situation, taking into account the trilateral agreements that Armenian, Azerbaijani and Russian foreign ministers reached in Moscow on October 10.
The EU representative has also said that the Karabakh conflict will be one of the main topics on the meeting agenda.