Արցախի նախագահ. Իսրայելը Ադրբեջանի ցեղասպան քայլերի մեղսակիցն է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այսօր ասել է, որ Իսրայելը տեղյակ է, որ իր կողմից Ադրբեջանին մատակարարվող ԱԹՍ-ները եւ այլ զինատեսակները օգտագործվում են խաղաղ բնակչության դեմ:
Այդ մասին նա այսօր ասել է՝ պատասխանելով լրագրողի այն հարցին, թե արդյո՞ք Իսրայելի իշխանությունները գիտեն, որ իրենց կողմից մատակարարված զինատեսակները չեն օգտագործվում պաշտպանական նպատակներով:
«2016 թվականի Ապրիլյան պատերազմի ժամանակ Իսրայելը ոչ միայն տեղյակ էր, որ դրանք օգտագործվում են հարձակման համար, այլեւ այդ ԱԹՍ-ները կառավարվում էին Իսրայելից ժամանած մասնագետների համար: Այսօր էլ Իսրայելի իշխանությունները տեղյակ են: Ոչ միայն տեղյակ են, այլեւ Ադրբեջանի վարած ցեղասպան քաղաքականության մեղսակիցն են այն դեպքում, երբ իրենց ժողովուրդը ցեղասպանություն է տեսել», - ասել է Հարությունյանը:

Глава Арцаха: Израиль стал соучастником геноцидальной политики Азербайджана - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Арцаха Араик Арутюнян заявил сегодня, что Израилю, конечно, известно, что БПЛА и другие вооружения, поставляемые им в Азербайджан, используется против мирных жителей.
Об этом он сказал сегодня на брифинге, отвечая на вопрос журналиста о том, знают ли израильские власти, что поставляемое ими оружие используется отнюдь не в оборонительных целях.
«Во время Апрельской войны 2016 года Израиль знал не только о том, что они использовались для нападения, но и о том, что этими БПЛА управляли израильские специалисты. Власти Израиля осведомлены и сейчас. Они не только знают, но и