Այսօրվա ծանր մարտերում հակառակորդը 450 զոհ է տվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանն ասել է, որ այսօր շատ ծանր մարտական գործողություններ են ընթացել հյուսիսում եւ հարավում:
Հակառակորդը, օգտագործելով մեծաքանակ զրահատեխնիկա եւ հրետանի, փորձել է լայնածավալ հարձակում իրականացնել եւ ճեղքել ռազմաճակատի գիծը:
Մարտերը տեւել են 6-7 ժամ՝ առանց դադարների:
Արծրուն Հովհաննիսյանն ասել է, որ հնարավոր է եղել հակառակորդի առաջխաղացումը կասեցնել՝ պատճառելով մեծ կորուստներ:
«Անցնող օրվա ընթացքում հակառակորդը տվել է մոտ 450 զոհ, 800-ից ավել վիրավոր:
Այսօր խոցվել է մարտի մեջ մտած 45 զրահատեխնիկա: Եւս 8-9 միավոր մարտի մեջ չմտած միավոր խոցվել է հեռահար կրակով: Այսօր խոցվել է 10 ԱԹՍ, ընդհանուր առմամբ խոցված անօդաչուների թիվը հասցնելով 113-ի»,- ասել է ՊՆ ներկայացուցիչը:
Այսօր խոցվել է նաեւ 3 «Սմերչ» կայանք, 3 ինքնաթիռ, 1 ուղղաթիռ:
«Մեր զորքերը իրենց հերոսական մարտով որոշում են հայ ժողովրդի ճակատագիրը»,- ասել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:

В тяжелых боях противник потерял 450 человек - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Представитель министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян сказал, что очень тяжелые боевые действия велись сегодня на севере и юге.
Противник, используя большое количество бронетехники и артиллерии, пытался осуществить широкомасштабное нападение и прорвать линию фронта. Бои велись 6-7 часов без остановок.
Арцрун Ованнисян сказал, что продвижение противника удалось остановить, нанеся большие потери.
«В течение этого противника потерял 450 убитыми и свыше 800 ранеными.
Сегодня было уничтожено 45 единиц бронетехники, участвующих в боях. Дальним огнем уничтожено 8-9 единиц техники, не вошедшей в бой. Сегодня противник потерял 10 БПЛА, а общее число уничтоженных за время войны беспилотников достигло 113»,- сказал представитель минобороны.