Այսօրվա ծանր մարտերում հակառակորդը 450 զոհ է տվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանն ասել է, որ այսօր շատ ծանր մարտական գործողություններ են ընթացել հյուսիսում եւ հարավում:
Հակառակորդը, օգտագործելով մեծաքանակ զրահատեխնիկա եւ հրետանի, փորձել է լայնածավալ հարձակում իրականացնել եւ ճեղքել ռազմաճակատի գիծը:
Մարտերը տեւել են 6-7 ժամ՝ առանց դադարների:
Արծրուն Հովհաննիսյանն ասել է, որ հնարավոր է եղել հակառակորդի առաջխաղացումը կասեցնել՝ պատճառելով մեծ կորուստներ:
«Անցնող օրվա ընթացքում հակառակորդը տվել է մոտ 450 զոհ, 800-ից ավել վիրավոր:
Այսօր խոցվել է մարտի մեջ մտած 45 զրահատեխնիկա: Եւս 8-9 միավոր մարտի մեջ չմտած միավոր խոցվել է հեռահար կրակով: Այսօր խոցվել է 10 ԱԹՍ, ընդհանուր առմամբ խոցված անօդաչուների թիվը հասցնելով 113-ի»,- ասել է ՊՆ ներկայացուցիչը:
Այսօր խոցվել է նաեւ 3 «Սմերչ» կայանք, 3 ինքնաթիռ, 1 ուղղաթիռ:
«Մեր զորքերը իրենց հերոսական մարտով որոշում են հայ ժողովրդի ճակատագիրը»,- ասել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:

Adversary loses over 450 troops today
Yerevan /Mediamax/. Representative of the Armenian Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan stated that fierce fights took place today in the north and the south.
Using a large amount of tanks and artillery, the adversary tried to launch a large-scale attack and break through the frontline.
The fights lasted 6-7 hours without interruptions.
Artsrun Hovhannisyan said that they had managed to stop the advance of the enemy, inflicting heavy losses on the adversary.
“Azerbaijan lost 450 troops in today battles, the number of wounded exceeds 800.
The Armenian side destroyed 45 armored vehicles that had been on the battlefield. Another 8-9 armored vehicles were hit by a long-range fire. Also, 10 UAVs were shot down, bringing the total number of downed drones to 113,” said the representative of the Ministry of Defense.
“Our troops decide the fate of Armenian people by their heroic battles,” Artsrun Hovhannisyan added.