ՊԲ-ն ոչնչացրել է հակառակորդի «Սմերչ» եւ «Ուրագան» կայանքները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի Պաշտպանության բանակից հայտնում են, որ օրվա ընթացքում ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում շարունակվել են մարտական գործողությունները:
«ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումներն իրենց հմուտ գործողություններով շարունակում են կործանիչ հարվածներ հասցնել նախահարձակ թշնամուն, ինչի արդյունքում հակառակորդը կորցրել է «Սմերչ» եւ «Ուրագան» տիպի համազարկային կրակի ռեակտիվ կայանքներ, տասնյակ այլ հրետանային ու հակատանկային միջոցներ, հյուսիսային եւ հարավային ուղղություններում՝ 1-ական «ՏՕՍ 1» տիպի հրանետ, 11 տանկ, 3 ՀՄՄ եւ 6 զրահափոխադրիչ»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Армия обороны Арцаха уничтожила установки «Смерч» и «Ураган» противника - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Армия обороны Арцаха сообщает, что в течение дня на всех направлениях передовой линии продолжались боевые действия.
«Передовые подразделения Армии обороны продолжают наносить разрушительные удары атакующему врагу, в результате чего противник потерял реактивные станции залпового огня «Смерч» и «Ураган, десятки артиллерийских и противотанковых средств, на северном и южном направлениях - по одному тяжелому миномету «ТОС 1», 11 танков, 3 боевых машин пехоты и 6 бронетранспортеров», - говорится в сообщении.