Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախում տիրող իրավիճակը քննարկվելու է Եվրոպական միության անդամ երկրների ղեկավարների գագաթնաժողովում, որը հոկտեմբերի 1-ից 2-ը գումարվելու է Բրյուսելում:
Այդ մասին ասվում է Եվրոպական Խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի նամակում, որն ուղարկվել է ԵՄ անդամ պետությունների ղեկավարներին:
Այլ հրատապ հարցերի թվում գագաթնաժողովի մասնակիցները կքննարկեն իրավիճակը Բելառուսում եւ Ալեքսեյ Նավալնու թունավորման դեպքը:
Գագաթնաժողովի աշխատանքային ընթրիքը նվիրված է լինելու Թուրքիայի հետ հարաբերություններին եւ Միջերկրական ծովի արեւելյան հատվածում ստեղծված իրավիճակին, տեղեկացրել է Շառլ Միշելը:

European Council to discuss the situation in Artsakh - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The leaders of EU member states will discuss the situation in Artsakh at the Special European Council, which is scheduled for October 1-2 in Brussels.
President of the European Council Charles Michel has made the announcement in the letter to the heads of EU states.
Other urgent issues on the meeting agenda are the situation in Belarus and the poisoning of Alexey Navalny.
The rest of the agenda focuses on relations with Turkey and the situation in the Eastern Mediterranean, Charles Michel said.