Արցախի Մարտունու շրջանում մանկապարտեզ ու զբոսայգի է բացվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է Մարտունու շրջանի Գիշի գյուղ եւ ներկա գտնվել «Հայկական գյուղերի զարգացման հիմնադրամ»-ի կողմից կապիտալ վերանորոգված մանկապարտեզի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի ծառայությունում նշել են, որ այնուհետ Բակո Սահակյանը Ճարտար քաղաքում մասնակցել է նոր զբոսայգու, հանդիսությունների տան եւ մինի-ֆուտբոլի մարզադաշտի բացման հանդիսավոր արարողություններին:
Բակո Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել հիմնադրամի հիմնադիր, ռուսաստանաբնակ բարերար Վլադիմիր Ավագյանին եւ նույն հիմնադրամի անդամ, բարերար Սերգեյ Ավետիսյանին ծրագրերն իրականացնելու համար:

В Мартунийском районе НКР открылись детский сад и парк - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент НКР Бако Саакян посетил сегодня село Гиши Мартунинского района, где присутствовал на торжественной церемонии открытия детского сада, капитально отремонтированного Фондом развития армянских сел.
Пресс-служба президент НКР сообщает, что позже Бако Саакян принял участие в церемониях открытия нового парка, дома торжеств и площадки для мини-футбола в городе Чартар.
Бако Саакян выразил признательность основателю Фонда, российскому благотворителю армянского происхождения Владимиру Авакяну и члену Фонда, благотворителю Сергею Аветисяну за реализацию данных программ.