Երեւան: Մեդիամաքս: ԼՂՀ վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը խորհրդակցություն է հրավիրել՝ նվիրված առաջնագծի ամրացման ինժեներական աշխատանքներին:
«Բոլորիս քաղաքացիական պարտքն է հայրենիքի պաշտպանության համար զոհաբերելու ոչ միայն ունեցվածքը, այլ նաեւ՝ կյանքը: Շնորհակալություն բոլորիդ, որ այս օրերին այդպես էլ դրսեւորեցիք ձեզ՝ մեծ պատրաստակամությամբ ներդնելով ձեր ողջ հնարավորությունները Արցախի բանակի մարտունակության ամրապնդման գործում: Այս պահին ինժեներական աշխատանքներն ընթացքում են առաջնագծում, եւ մոտակա ժամանակներում էլ պարտավոր ենք զբաղվել առաջնահերթորեն այդ ուղղությամբ, քանի որ, ինչպես եւս մեկ անգամ համոզվեցինք, միայն սահմանի ամրությունն ու հայ զինվորի խիզախությունն են երաշխավորում մեր մանուկների խաղաղությունը»,- ասել է ԼՂՀ վարչապետը:
Արայիկ Հարությունյանն ընդգծել է, որ, ըստ անհրաժեշտության, պետական պատվերի վերանայում է կատարվելու, եւ կառավարությունը համապատասխան միջոցներ է տրամադրելու ընկերություններին՝ աշխատանքների՝ ժամանակին եւ արդյունավետ կազմակերպման նպատակով:
Վարչապետը հանձնարարել է պատասխանատու մարմինների ղեկավարներին՝ սերտ համագործակցել կազմակերպությունների հետ՝ ցուցաբերելով անհրաժեշտ աջակցություն:

В НКР обсуждают меры по укреплению передовой - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр НКР Араик Арутюнян провел совещание, посвященное инженерным работам по укреплению передовой линии.
«Гражданский долг каждого – жертвовать для защиты родины не только собственностью, но и жизнью. Спасибо всем, кто именно так поступил в эти дни и с готовностью вложил все свои возможности в укрепление боеспособности армии Арцаха. На данный момент на передовой линии идут инженерные работы, и в ближайшее время мы обязаны работать в данном направлении, поскольку, как мы еще раз убедились, только прочность границ и храбрость армянских солдат могут гарантировать мир нашим детям», - сказал премьер-министр НКР.
Араик Арутюнян подчеркнул, что по мере необходимости будет проводиться пересмотр госзаказов, и правительство будет выделять соответствующие средства компаниям для своевременной и эффективной организации работ.
Премьер-министр поручил руководителям ответственных органов тесно сотрудничать с данными организациями и предоставлять им необходимую помощь.