Երեւան: Մեդիամաքս: Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա-ն Հայաստան ու Արցախ կատարած այցից հետո հեռախոսազրույց է ունեցել Լիբանանի վարչապետ Թամամ Սալամի հետ:
Ինչպես հայտնում են Անթիլիասից, Արամ Ա-ն բարձր է գնահատել վերջերս Ստամբուլում կայացած՝ Իսլամական համագործակցության կազմակերպության վեհաժողովում Լիբանանի արտահայտած դիրքորոշումը Ղարաբաղյան հակամարտության հարցում։
Հիշեցնենք, որ Լիբանանը ձեռնպահ էր քվեարկել գագաթաժողովի եզրափակիչ հայտարարության այն կետին, որտեղ ԻՀԿ-ն դատապարտում էր հայկական կողմին եւ պահանջում Լեռնային Ղարաբաղից դուրս բերել իր ուժերը:
Վեհափառ Հայրապետը նաեւ նշել է, որ «Լիբանանի մոտեցումը առողջ կեցվածք է, որը գնահատվում է Արցախի, Հայաստանի եւ Սփյուռքի հայության կողմից»։

Арам Первый высоко оценил позицию Ливана по Арцаху
Ереван /Медиамакс/. Католикос Великого дома Киликии Арам Первый после визита в Армению и Арцах провел телефонный разговор с премьер-министром Ливана Таммамом Саламом.
Арам Первый высоко оценил позицию Ливана по карабахскому вопросу на саммите Организации исламского сотрудничества в Стамбуле.
Напомним, что Ливан воздержался от голосования по пункту итогового заявления саммита, в котором Организация исламского сотрудничества осудила армянскую сторону и потребовала вывести войска с территории Нагорного Карабаха.
Патриарх назвал позицию Ливана здравой, отметив, что армяне Арцаха, Армении и Диаспоры высоко ценят ее.