Երեւան: Մեդիամաքս: Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա-ն Հայաստան ու Արցախ կատարած այցից հետո հեռախոսազրույց է ունեցել Լիբանանի վարչապետ Թամամ Սալամի հետ:
Ինչպես հայտնում են Անթիլիասից, Արամ Ա-ն բարձր է գնահատել վերջերս Ստամբուլում կայացած՝ Իսլամական համագործակցության կազմակերպության վեհաժողովում Լիբանանի արտահայտած դիրքորոշումը Ղարաբաղյան հակամարտության հարցում։
Հիշեցնենք, որ Լիբանանը ձեռնպահ էր քվեարկել գագաթաժողովի եզրափակիչ հայտարարության այն կետին, որտեղ ԻՀԿ-ն դատապարտում էր հայկական կողմին եւ պահանջում Լեռնային Ղարաբաղից դուրս բերել իր ուժերը:
Վեհափառ Հայրապետը նաեւ նշել է, որ «Լիբանանի մոտեցումը առողջ կեցվածք է, որը գնահատվում է Արցախի, Հայաստանի եւ Սփյուռքի հայության կողմից»։

Catholicos of the Great House of Cilicia Aram I
Yerevan /Mediamax/. His Holiness Catholicos of the Great House of Cilicia Aram I had a phone conversation with Lebanese Prime Minister Tammam Salam upon visiting Armenia and Artsakh.
Aram I highly appreciated the position on NK conflict that Lebanon took at the Organization of Islamic Cooperation Summit held recently in Istanbul.
It is worth reminding that Lebanon abstained from vote on the point of the summit’s final statement, where OIC condemned Armenian side and demanded to withdraw Armenian troops from NK territory.
His Holiness also noted that “Lebanon shows healthy attitude that is appreciated by people of Artsakh, Armenia and Diaspora”.