ՀՀ դեսպանն իսկապես այցելել է Իսրայելի ԱԳՆ
Երեւան: Մեդիամաքս: Իսրայելում Հայաստանի դեսպան Արմեն Մելքոնյանը (նստավայրը՝ Կահիրե) այս շաբաթ իսկապես այցելել է Երուսաղեմ եւ հանդիպումներ ունեցել այդ երկրի ԱԳՆ-ում։
Այս տեղեկությունը Մեդիամաքս-ի հետ զրոյցում հաստատել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Տիգրան Բալայանը։
«Հայաստանի դեսպանն ամիսը առնվազն մեկ անգամ այցելում է Իսրայել եւ մի շարք հանդիպումներ ունենում այդ երկրի արտաքին գործերի նախարարությունում։ Այնպես որ որեւէ արտառոց բան այդ այցում չկա»,- ասել է Բալայանը։
Մինչդեռ իսրայելական հեղինակավոր «Հաարեց» թերթն այսօր գրել է, որ Արմեն Մելքոնյանը հանդիպել է Իսրայելի ԱԳՆ-ի Եվրասիական վարչության պետ Դան Օրիանի հետ եւ պաշտոնական բողոք ներկայացրել Ադրբեջանին իսրայելական արտադրության զենք եւ, մասնավորապես, անօդաչու թռչող սարքեր մատակարարելու կապակցությամբ։

Armenian Ambassador did visit Israel
Yerevan/Mediamax/. Armenian Ambassador to Israel Armen Melqonyan (residence in Cairo) did visit to Jerusalem this week and had meetings in Ministry of Foreign Affairs.
Armenian Foreign Ministry spokesman Tigran Balayan said this to Mediamax.
“The Armenian Ambassador visits Israel at least once a month and has a number of meetings in the Foreign Ministry of that country. Thus, there is nothing extraordinary in that”, said Balayan.
While reputable Israeli newspaper Haaretz wrote today that Armen Melkonyan had a meeting with the Head of Israeli Foreign Ministry's Eurasian Department Dan Orian and made an official complaint for the supply of Israeli-made weapons to Azerbaijan, in particular, unmanned aerial vehicles.