ՀՀ դեսպանն իսկապես այցելել է Իսրայելի ԱԳՆ
Երեւան: Մեդիամաքս: Իսրայելում Հայաստանի դեսպան Արմեն Մելքոնյանը (նստավայրը՝ Կահիրե) այս շաբաթ իսկապես այցելել է Երուսաղեմ եւ հանդիպումներ ունեցել այդ երկրի ԱԳՆ-ում։
Այս տեղեկությունը Մեդիամաքս-ի հետ զրոյցում հաստատել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Տիգրան Բալայանը։
«Հայաստանի դեսպանն ամիսը առնվազն մեկ անգամ այցելում է Իսրայել եւ մի շարք հանդիպումներ ունենում այդ երկրի արտաքին գործերի նախարարությունում։ Այնպես որ որեւէ արտառոց բան այդ այցում չկա»,- ասել է Բալայանը։
Մինչդեռ իսրայելական հեղինակավոր «Հաարեց» թերթն այսօր գրել է, որ Արմեն Մելքոնյանը հանդիպել է Իսրայելի ԱԳՆ-ի Եվրասիական վարչության պետ Դան Օրիանի հետ եւ պաշտոնական բողոք ներկայացրել Ադրբեջանին իսրայելական արտադրության զենք եւ, մասնավորապես, անօդաչու թռչող սարքեր մատակարարելու կապակցությամբ։

Посол Армении действительно посетил МИД Израиля
Ереван /Медиамакс/. Посол Армении в Израиле Армен Мелконян (резиденция в Каире) на этой неделе действительно был в Иерусалиме и провел встречи в МИД этой страны.
Эту информацию в беседе с Медиамакс подтвердил пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян.
«Посол Армении как минимум раз в месяц бывает в Израиле и проводит ряд встреч в МИД этой страны. Так что в этом нет ничего экстраординарного», - сказал Балаян.
В то же время авторитетная израильская газета Haaretz написала сегодня, что Армен Мелконян встретился с начальником управления по Евразии МИД Израиля Даном Орианом и передал официальную жалобу в связи с поставками Азербайджану вооружений израильского производства и, в частности, беспилотных летательных аппаратов.