Կայացել է «#KarabakhNow՝ ընդդեմ միջազգային անգործության» ցույցը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր Երեւանի Հանրապետության հրապարակում եւ դրան հարող տարածքում տեղի է ունեցել «#KarabakhNow՝ ընդդեմ միջազգային անգործության» ցույցը:
Նախաձեռնող խմբի անդամներն ասել են, որ իրենց բողոքի հասցեատերերն են ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները, Ռուսաստանը, ԱՄՆ-ն, Ֆրանսիան, Իսրայելը, ՀԱՊԿ-ը, ԵԱՏՄ-ն, ԵԽԽՎ-ն, ԵԱՀԿ կառույցները:
«Ցույցը պահանջ է ներկայացնում այն երկրներին ու կառույցներին, որոնք շարունակում են արհեստական հավասարություն դնել ՀՀ, ԼՂՀ եւ Ադրբեջանի միջեւ, այն «դաշնակիցների» դեմ, ովքեր հակամարտության կարգավորման գործ են ստանձնել, բայց փաստացի զինում են հարձակվող կողմին», - ասել է նախաձեռնող խմբի անդամ Մարինե Մանուչարյանը:

В Ереване прошла акция «#KarabakhNow - против международного бездействия» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Сегодня на площади Республики и здания МИД состоялась акция «#KarabakhNow - против международного бездействия».
Члены инициативной группы заявили, что протест адресован  Минской группе ОБСЕ, России, США, Франции, Израилю, ОДКБ, ЕАЭС, ПАСЕ и структурам ОБСЕ.
«Акция ставит требования перед теми странами и организациями, которые продолжают искусственно ставить знак равенства между Арменией, НКР и Азербайджаном, и против тех «союзников», которые взяли на себя обязательство урегулировать конфликт, но фактически вооружают атакующую сторону», - сказала член инициативной группы Марине Манучарян.