Կայացել է «#KarabakhNow՝ ընդդեմ միջազգային անգործության» ցույցը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր Երեւանի Հանրապետության հրապարակում եւ դրան հարող տարածքում տեղի է ունեցել «#KarabakhNow՝ ընդդեմ միջազգային անգործության» ցույցը:
Նախաձեռնող խմբի անդամներն ասել են, որ իրենց բողոքի հասցեատերերն են ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները, Ռուսաստանը, ԱՄՆ-ն, Ֆրանսիան, Իսրայելը, ՀԱՊԿ-ը, ԵԱՏՄ-ն, ԵԽԽՎ-ն, ԵԱՀԿ կառույցները:
«Ցույցը պահանջ է ներկայացնում այն երկրներին ու կառույցներին, որոնք շարունակում են արհեստական հավասարություն դնել ՀՀ, ԼՂՀ եւ Ադրբեջանի միջեւ, այն «դաշնակիցների» դեմ, ովքեր հակամարտության կարգավորման գործ են ստանձնել, բայց փաստացի զինում են հարձակվող կողմին», - ասել է նախաձեռնող խմբի անդամ Մարինե Մանուչարյանը:

Yerevan /Mediamax/. "#KarabakhNow Against International Inaction” rally took place at Republic Square and near the Armenian MFA building in Yerevan today.
The organizers said that their complaint is addressed to OSCE Minsk Group Co-Chairs, as well as Russia, USA, France, Israel, CSTO, EAEU, PACE and OSCE.
“This rally presents a demand to those countries and organizations that continue to put an artificial equal sign between Armenia, NKR and Azerbaijan, and before the “allies” that took the job of peaceful settlement but arm the attacker,” said member of the initiative group Marine Manucharyan.