Ադրբեջանը փաստացի ընդունեց իր պարտությունը - Mediamax.am
Երեւան/Մեդիամաքս/․ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունն այսօր հայտնել է, որ Ադրբեջանը միակողմանի կարգով դադարեցնում է Արցախի հետ շփման գծում ռազմական գործողությունները:
Ադրբեջանի ՊՆ-ում նշել են, որ Բաքուն գնում է այս քայլին՝ «նկատի առնելով միջազգային կառույցների դիմումները»:
Մեդիամաքսը դիմել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանին՝ մեկնաբանելու այս տեղեկատվությունը, սակայն դեռեւս հաստատում կամ հերքում չի ստացել:
Այսօր առավոտյան ՊԲ ստորաբաժանումները անցել են հակազդիչ գործողությունների եւ Թալիշի ուղղությամբ տիրել նախօրյակին ադրբեջանական ուժերի կողմից գրավված մարտավարական կարեւոր նշանակության հենակետին: Թշնամին զգալի կորուստներ կրելով հետ է շպրտվել:
Հարավային թեւում գործող ՊԲ ստորաբաժանումները շարքից հանել են թշնամական 2 տանկ եւ 1 հետեւակի մարտական մեքենա:

Azerbaijan admits defeat - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Azerbaijani Defense Ministry announced today that Azerbaijan unilaterally ceases military operations at the contact line with NKR.
Azerbaijani Defense Ministry noted that Baku makes this step “taking into account calls from international structures”.
Mediamax sent a request to Armenian Defense Ministry spokesperson Artsrun Hovhannisyan to comment on this information, but it has been neither confirmed nor denied yet.
NKR Defense Army began a counter-attack this morning and gained an important military point near Talish, which was taken by Azerbaijani Armed Forces yesterday. The rival was thrown back, suffering substantial losses.
Defense Army subdivisions that are engaged on Southern front downed 2 rival tanks and 1 infantry fighting vehicle.