Ադրբեջանը փաստացի ընդունեց իր պարտությունը - Mediamax.am
Երեւան/Մեդիամաքս/․ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունն այսօր հայտնել է, որ Ադրբեջանը միակողմանի կարգով դադարեցնում է Արցախի հետ շփման գծում ռազմական գործողությունները:
Ադրբեջանի ՊՆ-ում նշել են, որ Բաքուն գնում է այս քայլին՝ «նկատի առնելով միջազգային կառույցների դիմումները»:
Մեդիամաքսը դիմել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանին՝ մեկնաբանելու այս տեղեկատվությունը, սակայն դեռեւս հաստատում կամ հերքում չի ստացել:
Այսօր առավոտյան ՊԲ ստորաբաժանումները անցել են հակազդիչ գործողությունների եւ Թալիշի ուղղությամբ տիրել նախօրյակին ադրբեջանական ուժերի կողմից գրավված մարտավարական կարեւոր նշանակության հենակետին: Թշնամին զգալի կորուստներ կրելով հետ է շպրտվել:
Հարավային թեւում գործող ՊԲ ստորաբաժանումները շարքից հանել են թշնամական 2 տանկ եւ 1 հետեւակի մարտական մեքենա:

Азербайджан фактически признал свое поражение - Mediamax.am
Баку сегодня фактически признал, что военные действия, предпринятые Азербайджаном 1-3 апреля, провалились.
Минобороны Азербайджана заявило сегодня, что «принимая во внимание обращения международных структур, Азербайджан в одностороннем порядке приостаналивает контрнаступления и ответные меры на оккупированных Арменией территориях».
Медиамакс запросил комментарий данного сообщения у пресс-секретаря министра обороны Армении Арцруна Оганесяна.
За минувшие два дня Армия обороны НКР уничтожила более 200 военнослужащих противника, сбила 2 вертолета, уничтожила до 10 танков и бронемашин.