Հանդիպել են Արցախի եւ Բելգիայի խորհրդարանականները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԼՂՀ Ազգային ժողովում այսօր տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության եւ Բելգիայի Թագավորության խոհրդարանականների հանդիպումը:
Ինչպես հաղորդում են ԼՂՀ ԱԺ մամուլի ծառայությունից, Արցախի խորհրդարանի խոսնակ Աշոտ Ղուլյանն ասել է, որ հաշվի առնելով միջազգային խորհրդարանական ձեւաչափով գործընթացներում ներգրավված չլինելու հանգամանքը, նման կապերը՝ ինստիտուտների կատարելագործման եւ ժողովրդավարության զարգացման տեսանկյունից, կենսական անհրաժեշտություն են:
Բելգիական խորհրդարանական պատվիրակության ղեկավար Ժուլի դե Գրոտը կարեւորել է իրենց այցն Արցախ՝ լիարժեք տեղեկություններ ստանալու եւ գործընկերների հետ հարաբերությունների զարգացման հնարավոր տարբերակ գտնելու համատեքստում:

Состоялась встреча парламентариев Арцаха и Бельгии - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. В Национальном собрании НКР сегодня состоялась встреча арцахских и бельгийских парламентариев.
Как сообщает пресс-служба Национального собрания НКР, спикер арцахского парламента Ашот Гулян сказал, что учитывая факт неучастия Арцаха в международных процессах на уровне парламентов, подобные связи жизненно необходимы для институционального и демократического развития республики.
Глава делегации бельгийского парламента Жюли де Гроот отметила, что их визит в Арцах направлен на получение полноценной информации и поиск возможных путей для установления отношений с партнерами.