Հանդիպել են Արցախի եւ Բելգիայի խորհրդարանականները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԼՂՀ Ազգային ժողովում այսօր տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության եւ Բելգիայի Թագավորության խոհրդարանականների հանդիպումը:
Ինչպես հաղորդում են ԼՂՀ ԱԺ մամուլի ծառայությունից, Արցախի խորհրդարանի խոսնակ Աշոտ Ղուլյանն ասել է, որ հաշվի առնելով միջազգային խորհրդարանական ձեւաչափով գործընթացներում ներգրավված չլինելու հանգամանքը, նման կապերը՝ ինստիտուտների կատարելագործման եւ ժողովրդավարության զարգացման տեսանկյունից, կենսական անհրաժեշտություն են:
Բելգիական խորհրդարանական պատվիրակության ղեկավար Ժուլի դե Գրոտը կարեւորել է իրենց այցն Արցախ՝ լիարժեք տեղեկություններ ստանալու եւ գործընկերների հետ հարաբերությունների զարգացման հնարավոր տարբերակ գտնելու համատեքստում:

Artsakh and Belgian MPs meet
Yerevan /Mediamax/. The Armenian National Assembly has today hosted a meeting of Artsakh and Belgian MPs.
Speaker of the Artsakh parliament Ashot Ghulyan has said that taking into account the fact that the republic is not involved in the processes in international parliamentary formats, such ties are of vital importance in terms of improving institutions and democracy development, the NKR press service reports.
Head of the Belgian parliamentary delegation Julie de Groote has attached importance to their visit to Artsakh in the context of getting full information and finding a possible option of developing relations with partners.