Մոսկվայում քննարկվել են հայ-ռուսական ռազմատեխնիկական համագործակցության հարցեր
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարի Արթուր Բաղդասարյանի Մոսկվա կատարած այցի օրակարգում եղել են Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ ռազմատեխնիկական եւ ռազմատնտեսական բնագավառներում համագործակցության խորացմանը վերաբերող հարցերը:
ՌԴ կառավարության ղեկավարի տեղակալ Դմիտրի Ռոգոզինի հետ հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ ռազմատեխնիկական եւ ռազմատնտեսական բնագավառներում, ինչպես նաեւ քաղաքացիական նշանակության արտադրանքի թողարկման ուղղությամբ հայ-ռուսական համագործակցության խորացման հարցերը:
Արթուր Բաղդասարյանն ու Դմիտրի Ռոգոզինը պայմանավորվածություններ են ձեռք բերել նաեւ պետական ռեզերվների, արտակարգ իրավիճակների եւ մի շարք այլ ոլորտներում հայ-ռուսական փոխգործակցության հետագա զարգացման վերաբերյալ:
ՌԴ Ռազմատեխնիկական համագործակցության դաշնային ծառայության տնօրեն Ալեքսանդր Ֆոմինի հետ հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ ռազմատեխնիկական համագործակցությանը, այդ թվում ռազմարդյունաբերության ոլորտում հայ-ռուսական համատեղ ձեռնարկությունների ստեղծմանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:

Yerevan /Mediamax/. Issues related to strengthening Armenian-Russian cooperation in military-technical and military-economic areas were on the agenda of Armenian National Security Council Secretary Arthur Baghdasaryan’s visit to Moscow.
At the meeting with Russian Deputy Prime Minister Dmitry Rogozin the parties discussed issues related to the strengthening of cooperation between Armenia and Russia in the military-technical and military-economic areas as well as the manufacturing of goods bearing civic significance.
Arthur Baghdasaryan and Dmitry Rogozin reached an agreement on further strengthening of Armenian-Russian cooperation in the areas of state reserves, emergency situation, etc.
At the meeting with Director of the Federal Service for Military-Technical Cooperation (FSMTC) Alexander Fomin the parties discussed the military-technical cooperation between Armenia and Russia, including issues related to the establishment of joint Armenian-Russian enterprises in the sphere of war industry.