Մոսկվայում քննարկվել են հայ-ռուսական ռազմատեխնիկական համագործակցության հարցեր
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարի Արթուր Բաղդասարյանի Մոսկվա կատարած այցի օրակարգում եղել են Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ ռազմատեխնիկական եւ ռազմատնտեսական բնագավառներում համագործակցության խորացմանը վերաբերող հարցերը:
ՌԴ կառավարության ղեկավարի տեղակալ Դմիտրի Ռոգոզինի հետ հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ ռազմատեխնիկական եւ ռազմատնտեսական բնագավառներում, ինչպես նաեւ քաղաքացիական նշանակության արտադրանքի թողարկման ուղղությամբ հայ-ռուսական համագործակցության խորացման հարցերը:
Արթուր Բաղդասարյանն ու Դմիտրի Ռոգոզինը պայմանավորվածություններ են ձեռք բերել նաեւ պետական ռեզերվների, արտակարգ իրավիճակների եւ մի շարք այլ ոլորտներում հայ-ռուսական փոխգործակցության հետագա զարգացման վերաբերյալ:
ՌԴ Ռազմատեխնիկական համագործակցության դաշնային ծառայության տնօրեն Ալեքսանդր Ֆոմինի հետ հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ ռազմատեխնիկական համագործակցությանը, այդ թվում ռազմարդյունաբերության ոլորտում հայ-ռուսական համատեղ ձեռնարկությունների ստեղծմանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:

Вопросы армяно-российского военно-технического сотрудничества обсуждались в Москве - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. На повестке визита секретаря Совета национальной безопасности Армении Артура Багдасаряна в Москву были вопросы, касающиеся углубления сотрудничества между Арменией и Россией в военно-технической и военно-экономической сферах.
На встрече с российским вице-премьером Дмитрием Рогозиным стороны обсудили вопросы углубления сотрудничества между Арменией и Россией в военно-технической и военно-экономической областях, а также в сфере производства продукции гражданского назначения.
Артур Багдасарян и Дмитрий Рогозин достигли договоренностей о дальнейшем развитии армяно-российского сотрудничества в сферах госрезервов, чрезвычайных ситуаций и т.д.
На встрече с директором Федеральной службы по военно-техническому сотрудничеству РФ Александром Фоминым стороны обсудили военно-техническое сотрудничество между Арменией и Россией, в том числе, вопросы создания армяно-российских совместных предприятий в сфере военной промышленности.