Երեւան: Մեդիամաքս: Ստամբուլում այսօր հանդիպել են Հայաստանի եւ Ադրբեջանի խորհրդարանական պատվիրակությունները:
Հայաստանի Ազգային ժողովի լրատվական ծառայությունից հայտնել են, որ ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի 23-րդ աշնանային նստաշրջանի շրջանակում կայացած հանդիպման մասին Հայաստանի եւ Ադրբեջանի խորհրդարանների ղեկավարները պայմանավորվել էին հոկտեմբերի 21-ին Ժնեւում:
«Կողմերն ընդգծել են Վաշինգտոնի գագաթնաժողովի դրական դերը եւ կարծիքներ են փոխանակել ձեռք բերված պայմանավորվածությունների, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության ամրապնդմանն ուղղված հաջորդ քայլերի, ինչպես նաեւ գործընթացին՝ երկու երկրներում խորհրդարանական աջակցության կարեւորության վերաբերյալ:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ երկու երկրների միջեւ վստահության ամրապնդման միջոցառումների իրականացման գործում խորհրդարանների դերին: Երկուստեք շեշտվել է միջազգային կազմակերպություններում խորհրդարանականների միջեւ կառուցողական երկխոսության կարեւորությունը»,- ասվում է ԱԺ հաղորդագրությունում:

Armenian and Azerbaijani MPs meet in Istanbul - Mediamax.am
The press service of the Armenian National Assembly reported that the heads of the two countries’ parliaments agreed to meet within the framework of the 23rd Autumn Meeting of the OSCE Parliamentary Assembly on October 21 in Geneva.
“The sides emphasized the positive role of the Washington Summit and exchanged views on the agreements reached, further steps aimed at strengthening peace between Armenia and Azerbaijan, as well as the importance of parliamentary support for the process in both countries.
The role of the parliaments in implementing confidence-building measures between the two countries was also discussed. Both sides highlighted the importance of a constructive dialogue between parliamentarians in international organizations,” the statement issued by the National Assembly reads.