Բելառուսի ընդդիմադիր գործիչը հանդիպել է Փաշինյանի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Բելառուսի Միացյալ անցումային կաբինետի» ղեկավար Սվետլանա Տիխանովսկայան Փարիզում հանդիպել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ։
Տիխանովսկայայի կայքում տեղադրված հաղորդագրության մեջ ասվում է.
«Սվետլանա Տիխանովսկայան կրկին շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի վարչապետին՝ Եվրանեսթին հրավիրելու համար, որին այս անգամ չի կարողացել մասնակցել, եւ ցանկություն է հայտնել ապագայում այցելել երկիր։ Նա աջակցություն է հայտնել Եվրոպական Միության հետ մերձենալու Հայաստանի ջանքերին։ Տիխանովսկայան նշել է, որ բելառուսները համերաշխ են հայ ժողովրդի հետ»։
Հայաստանի կառավարության մամուլի ծառայությունը Սվետլանա Տիխանովսկայայի հետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպման մասին տեղեկություն չի հայտնել։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Սվետլանա Տիխանովսկայան չի կարողացել մասնակցել Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի 12-րդ լիագումար նիստին Երեւանում, քանի որ Լիտվայի իշխանությունները, որտեղ նա բնակվում է, հրաժարվել են նրան թիկնապահ տրամադրել։
Տիխանովսկայայի կայքում հաղորդվում է, որ Եվրանեսթի խորհրդարանական վեհաժողովի լիագումար նիստին Հայաստանում մասնակցել են «Բելառուսի Միացյալ անցումային կաբինետի» հինգ ներկայացուցիչներ։

Ереван /Медиамакс/. Глава «Объединённого переходного кабинета Беларуси» Светлана Тихановская встретилась в Париже с премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
В сообщении на сайте Тихановской говорится:
«Светлана Тихановская вновь поблагодарила премьер-министра Армении за приглашение на Евронест в Ереван, куда на этот раз не смогла поехать, и выразила желание посетить страну в будущем. Она также выразила поддержку усилиям Армении по сближению с Европейским союзом. Тихановская отметила, что беларусы солидарны с армянским народом».
Пресс-служба правительства Армении не информировала о встрече Никола Пашиняна со Светланой Тихановской.
Ранее сообщалось, что Светлана Тихановская не смогла принять участие в 12-й пленарной сессии Парламентской Ассамблеи Евронест в Ереване, поскольку власти Литвы, где она проживает, отказались предоставить ей охрану.
На сайте Тихановской сообщается, что в работе пленарной сессии Парламентской Ассамблеи Евронест в Армении приняли участие 5 представителей «Объединённого переходного кабинета Беларуси».