Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն այսօր ասել է, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կայցելի Թուրքիա:
«Հաստատում եմ, վարչապետ Փաշինյանը Թուրքիայի նախագահ Էրդողանի հրավերով հունիսի 20-ին կայցելի Թուրքիա։ Երկկողմ այց է:
Այդ ընթացքում տարածաշրջանային բոլոր հարցերը կքննարկվեն։ Կարծում եմ՝ այդ այցը պատմական է լինելու, քանի որ ՀՀ ղեկավարն առաջին անգամ նման մակարդակի այց է իրականացնելու»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է Ալեն Սիմոնյանը:
Նախօրեին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը տեղեկացրել էր, որ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանն Անկարայում հանդիպում էր ունեցել Թուրքիայի ԱԳ նախարարի տեղակալ Բերրիս Էքինջիի հետ:

Ереван /Медиамакс/. Спикер парламента Армении Ален Симонян сообщил сегодня, что премьер-министр Никол Пашинян посетит Турцию.
«Подтверждаю, что премьер-министр Пашинян посетит Турцию 20 июня по приглашению президента Турции Эрдогана. Это двусторонний визит.
В ходе визита будут обсуждаться все региональные вопросы. Я думаю, что этот визит станет историческим, поскольку глава Армении впервые нанесет визит такого уровня [в Турцию]», - сказал Ален Симонян в беседе с журналистами.
Накануне МИД Армении сообщал, что заместитель министра Ваган Костанян встретился в Анкаре с заместителем министра иностранных дел Турции Беррисом Экинджи.