Մոսկվայում պնդում են, որ Ֆրանսիան ձգտում է խաթարել ռուս-հայկական կապերը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հայտարարել է, որ «Եվրամիության երկրները Հարավային Կովկասը դիտարկում են որպես համաշխարհային հիբրիդային պատերազմի նոր ճակատ»։
Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը, Զախարովան նշել է, որ եվրոպացի դիտորդները ոչ թե կայունություն են ապահովում տարածաշրջանում, այլ «ստեղծում են նոր բաժանարար գծեր, լարվածության նոր օջախներ, նոր խնդիրներ»։
«Արդյո՞ք հայ ժողովրդի շահերից է բխում Ֆրանսիայի եւ Եվրամիության նման առաքելությունը, իսկ եթե պարզ խոսենք՝ ՆԱՏՕ-ի առաքելությունը։ Հայաստանը դրանից ոչ մի կառուցողական կամ դրական որեւէ բան չի ստանում եւ չի ստանալու։ Որովհետեւ ՆԱՏՕ-ից ոչ ոք լավ բան չի ստացել»,- ասել է Մարիա Զախարովան։
«Հայաստանը ներքաշելով հավաքական Արեւմուտքի ուղեծիր՝ անհասկանալի եւ, ինչպես միշտ, խաբուսիկ հեռանկարներով՝ Ֆրանսիան ձգտում է խաթարել ռուս-հայկական դարավոր հարաբերությունները», - ավելացրել է դիվանագետը։

Захарова: Франция стремится подорвать российско-армянские отношения - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Официальный представитель МИД России Мария Захарова заявила, что «страны Европейского союза рассматривают Южный Кавказ в качестве очередного фронта глобальной гибридной войны».
Как сообщает ТАСС, Захарова отметила, что европейские наблюдатели не привносят никакой стабильности в регион, а «создают в нем новые разделительные линии, новые очаги напряженности, новые проблемы».
«Отвечает ли интересам народа Армении подобная миссия Франции и Европейского союза? А если говорить своими именами - НАТО? Ничего конструктивного, позитивного или выгодного они от этого не получают и не получат. Потому что от НАТО ничего хорошего не получал никто», - сказала Мария Захарова.
«Затягивая Армению в орбиту коллективного Запада с невнятными и, как всегда, обманчивыми перспективами, Франция стремится подорвать многовековые российско-армянские отношения», - заявила российский дипломат.