Մոսկվայում պնդում են, որ Ֆրանսիան ձգտում է խաթարել ռուս-հայկական կապերը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հայտարարել է, որ «Եվրամիության երկրները Հարավային Կովկասը դիտարկում են որպես համաշխարհային հիբրիդային պատերազմի նոր ճակատ»։
Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը, Զախարովան նշել է, որ եվրոպացի դիտորդները ոչ թե կայունություն են ապահովում տարածաշրջանում, այլ «ստեղծում են նոր բաժանարար գծեր, լարվածության նոր օջախներ, նոր խնդիրներ»։
«Արդյո՞ք հայ ժողովրդի շահերից է բխում Ֆրանսիայի եւ Եվրամիության նման առաքելությունը, իսկ եթե պարզ խոսենք՝ ՆԱՏՕ-ի առաքելությունը։ Հայաստանը դրանից ոչ մի կառուցողական կամ դրական որեւէ բան չի ստանում եւ չի ստանալու։ Որովհետեւ ՆԱՏՕ-ից ոչ ոք լավ բան չի ստացել»,- ասել է Մարիա Զախարովան։
«Հայաստանը ներքաշելով հավաքական Արեւմուտքի ուղեծիր՝ անհասկանալի եւ, ինչպես միշտ, խաբուսիկ հեռանկարներով՝ Ֆրանսիան ձգտում է խաթարել ռուս-հայկական դարավոր հարաբերությունները», - ավելացրել է դիվանագետը։

Yerevan /Mediamax/. Official representative of the Russian Foreign Ministry Maria Zakharova said that “the EU countries consider the South Caucasus as another front of global hybrid war.”
According to TASS, Zakharova noted that European observers do not bring any stability to the region, but “create new dividing lines, new hotbeds of tension, new problems.”
“Is this mission of France and the European Union in the interests of the Armenian people, or to put it plainly - NATO? They do not and will not get anything constructive, positive or beneficial from it. Because no one has received anything good from NATO,” Maria Zakharova said.
“By dragging Armenia into the orbit of the collective West with vague and, as always, deceptive prospects, France seeks to undermine centuries-old Russian-Armenian relations,” the Russian diplomat said.