Ալիեւն ասել է, որ «ԱՄՆ-ում Երեւանի հովանավորները» իր խոսքերին ականջալուր չեն եղել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը հայտարարել է, որ «սպառազինությունը, որը Մակրոնի կառավարությունը մատակարարում է Հայաստանին, էական վտանգ է ներկայացնում Ադրբեջանի համար»:
Ինչպես հաղորդում է Trend-ը, այս մասին Ալիեւն ասել է «Ռուսաստանն այսօր» գործակալության գլխավոր տնօրեն Դմիտրի Կիսելյովին տված հարցազրույցում։
«Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ Հայաստանի հետ մեր սահմանի երկարությունը հազար կիլոմետրից ավել է, բազմաթիվ բնակավայրեր գտնվում են սահմանին մոտ, եւ նախկին փախստականները վերադառնում են այդ բնակավայրերի մեծ մասը, մենք, իհարկե, չենք կարող այդ գործընթացին վերաբերվել սոսկ որպես դիտորդներ։ Մենք բազմիցս հայտնել ենք Հայաստանին եւ ԱՄՆ Պետդեպարտամենտում նրա հովանավորներին, որ դա պետք է դադարեցվի։ Սակայն, ցավոք, մեզ չլսեցին, Հայաստանին զինելու գործընթացը սրընթաց առաջ է գնում»,- ասել է Իլհամ Ալիեւը։

Алиев заявил, что «покровители Армении в США» не прислушались к его словам - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил, что «оружие, которое правительство Макрона поставляет Армении, представляет практическую угрозу для Азербайджана».
Как сообщает Trend, Алиев сказал об этом в интервью гендиректору агентства «Россия сегодня» Дмитрию Киселеву.
«С учетом того, что протяженность нашей границы с Арменией более тысячи километров, многие населенные пункты находятся вблизи границы и в большую часть этих населенных пунктов возвращаются бывшие беженцы, мы, конечно же, не можем быть просто сторонними наблюдателями этого процесса. И неоднократно мы доводили до Армении и ее покровителей в Госдепартаменте США, что это должно быть прекращено. Но, к сожалению, мы не были услышаны, процесс вооружения Армении идет семимильными шагами», - сказал Ильхам Алиев.