Ալիեւն ասել է, որ «ԱՄՆ-ում Երեւանի հովանավորները» իր խոսքերին ականջալուր չեն եղել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը հայտարարել է, որ «սպառազինությունը, որը Մակրոնի կառավարությունը մատակարարում է Հայաստանին, էական վտանգ է ներկայացնում Ադրբեջանի համար»:
Ինչպես հաղորդում է Trend-ը, այս մասին Ալիեւն ասել է «Ռուսաստանն այսօր» գործակալության գլխավոր տնօրեն Դմիտրի Կիսելյովին տված հարցազրույցում։
«Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ Հայաստանի հետ մեր սահմանի երկարությունը հազար կիլոմետրից ավել է, բազմաթիվ բնակավայրեր գտնվում են սահմանին մոտ, եւ նախկին փախստականները վերադառնում են այդ բնակավայրերի մեծ մասը, մենք, իհարկե, չենք կարող այդ գործընթացին վերաբերվել սոսկ որպես դիտորդներ։ Մենք բազմիցս հայտնել ենք Հայաստանին եւ ԱՄՆ Պետդեպարտամենտում նրա հովանավորներին, որ դա պետք է դադարեցվի։ Սակայն, ցավոք, մեզ չլսեցին, Հայաստանին զինելու գործընթացը սրընթաց առաջ է գնում»,- ասել է Իլհամ Ալիեւը։

Yerevan /Mediamax/. Azerbaijani President Ilham Aliyev said that “the weapon that Macron’s government is supplying to Armenia poses a practical threat to Azerbaijan.”
Trend reports that Aliyev said this in an interview with Dmitry Kiselev, director general of the Rossiya Segodnya agency.
“Since our border with Armenia is more than a thousand kilometers long, many settlements are close to the border and former refugees are returning to most of these settlements. We certainly cannot be mere bystanders to this process. And we have repeatedly informed Armenia and its patrons in the U.S. State Department that this must end. But, unfortunately, we were not heard, the process of arming Armenia is proceeding by leaps and bounds,” Aliyev stated.