Փաշինյանը Ֆրանցիսկոս Պապին տեղեկացրել է խաղաղության գործընթացի մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել Նորին Սրբություն Ֆրանցիսկոս Պապին հայ գերիներին ազատ արձակելու շարունակական ջանքերի համար։
Այսօր Վատիկանում տեղի է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի առանձնազրույցը Ֆրանցիսկոս Պապի հետ:
«Վարչապետի խոսքով` բարձր ու բարձրագույն մակարդակով փոխադարձ այցերը փաստում են Հայաստանի և Սուրբ Աթոռի միջև առանձնահատուկ միջպետական հարաբերությունների մասին: Նիկոլ Փաշինյանը հավելել է, որ Հայաստանում ռեզիդենտ Առաքելական նվիրակի նշանակումը զգալի առաջընթաց կլինի բարեկամական հարաբերություններում։
Նիկոլ Փաշինյանը Նորին Սրբությանը տեղեկացրել է Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացի վերջին զարգացումների մասին և վերահաստատել Հայաստանի կառավարության հավատարմությունը խաղաղության օրակարգին», - հաղորդում է վարչապետի մամուլի ծառայությունը:

Пашинян проинформировал Папу Франциска о мирном процессе - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян поблагодарил Папу Римского Франциска за последовательные усилия по освобождению армянских заключенных из азербайджанского плена.
Сегодня в Ватикане состоялась встреча Никола Пашиняна с Папой Франциском.
«Премьер-министр Армении отметил, что взаимные визиты высоком и высшем уровне свидетельствуют об особых межгосударственных отношениях между Арменией и Святым Престолом. Никол Пашинян добавил, что назначение постоянного апостольского нунция в Армении станет значительным прогрессом в развитии дружественных отношений.
Никол Пашинян проинформировал Его Святейшество о последних событиях в армяно-азербайджанском мирном процессе и подтвердил приверженность правительства Армении мирной повестке»,- сообщили в пресс-службе премьер-министра.