Փաշինյան. Հայաստանի եւ Վրաստանի հարաբերություններում լուրջ ակտիվություն կա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ «Հայաստան–Վրաստան սահմանազատման հարցում ունենք ընդհանուր ըմբռնում»:
«Վերջին տարիներին Հայաստանի եւ Վրաստանի հարաբերություններում նկատելի է լուրջ ակտիվություն, որի շնորհիվ մեզ հաջողվել է ընդլայնել բոլոր բնագավառներում մեր երկրների միջեւ ծավալված բազմաբովանդակ փոխգործակցությունը։
Դրա լավագույն ապացույցն այն է, որ հունվարին Հայաստանի ու Վրաստանի համագործակցությունը հասցվեց ռազմավարական գործընկերության մակարդակի»,- Թբիլիսիում ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա նշել է, որ Հայաստանն ու Վրաստանը «փոխադարձաբար եւ աներկբայորեն հարգում են միմյանց տարածքային ամբողջականությունն ու ինքնիշխանությունը».
«Ակնկալում ենք՝ ամենամոտ ապագայում գործնական առաջընթաց կապահովենք նաեւ Հայաստան-Վրաստան սահմանազատման գործընթացի շրջանակում, ինչի վերաբերյալ արդեն իսկ ունենք ընդհանուր ըմբռնում»:

Photo: https://www.gov.ge/
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said today that “we have a common understanding on the Armenia-Georgia demarcation issue.”
“In recent years, a serious activity has been observed in the relations between Armenia and Georgia, thanks to which we managed to expand the multi-content cooperation between our countries in all sectors.
The best proof of this is that in January the cooperation between Armenia and Georgia was raised up to the level of strategic partnership,” Nikol Pashinyan said in Tbilisi.
He noted that Armenia and Georgia “mutually and unconditionally respect each other’s territorial integrity and sovereignty:”
“We expect that in the nearest future we will ensure practical progress also within the Armenia-Georgia border demarcation process, over which we already have a common understanding.”